برگزیده هاسیاست

معاون دبیرکل سازمان ملل: چالش‌های تروریستی در آسیای مرکزی افزایش یافته‌است

آقای وارانک‌اف برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل گزارش “انتونیو گوترش” دبیر کل سازمان ملل درباره تهدیدات داعش برای صلح و امنیت بین‌المللی و تلاش‌های این سازمان برای مقابله با چالش‌های تروریستی را قرائت کرد.

در همین حال، غیرت عمراوف نماینده دایمی قزاقستان در سازمان ملل در این نشست گفت، که باید جلوگیری از گسترش عقاید تروریستی و افراط‌گرایی در بین جوانان در اولویت‌ قرار بگیرد. نماینده دایمی قزاقستان با اشاره به پیشنهادات دولت کشورش در بخش مبارزه با تروریسم، تأکید کرد که باید توافقنامه‌های چندجانبه کشورهای عضو سازمان ملل برای حفظ صلح تصویب شود که در آن روش‌های مبارزه با تروریزم مطرح شدند.

او افزود:« نظارت شدید و تقویت مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مدیریت منابع انرژی و آثار فرهنگی توجه بیشتری ارائه شود و قوانین جدید برای مقابله با استفاده از فن‌آوری‌های نوین و انتقال منابع مالی از طریق سیستم‌های دیجیتال طراحی شود.»

آقای عمراوف گفت، تبادل اطلاعات درباره گروه‌های مجرمین و تروریست‌ها از طریق سامانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار مهم است و مبارزه با گسترش عقاید افراطی در انترنت باید در دستور کار دولت‌ها قرار بگیرد.

نماینده قزاقستان در سازمان ملل همچنان تصریح کرد که ایجاد برنامه‌های توسعه پایدار اقتصادی برای کشورهای آسیب‌پذیر با شغل رابطه مستقیم دارد تا جوانان بیکار به جنبش‌های تروریستی ملحق نشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا