• انتشار: ۴ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۹:۱۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 64097
پرینت

معاون دبیرکل سازمان ملل: بدون تحصیل دختران طالبان شانسی برای به رسمیت شناخته شدن ندارند

معاون دبیر کل سازمان ملل در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد بدون تامین تحصیل دختران طالبان شانسی برای به رسمیت شناخته شدن از سوی جامعه بین الملل ندارد.

معاون دبیرکل سازمان ملل می‌گوید تا زمانی که تحصیل دختران افغان تأمین نشود، جامعه بین المللی حتی نباید به رسمیت شناختن دولت طالبان را در نظر بگیرد.

معاون دبیرکل امینه محمد این سخنان را در جریان بحث پیرامون حمایت از آموزش دختران افغان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد.

معاون دبیرکل در پاسخ به این سوال که آیا کمک‌های بین‌المللی به افغانستان با آموزش زنان و دختران ارتباط دارد، گفت: من قطعاً این موضوع را با رهبران طالبان مطرح خواهم کرد.

وی افزود که طالبان تنها در صورتی به رسمیت شناخته می‌شوند که خود را قادر به عضویت در جامعه بین المللی بدانند و ارزش ها و حقوق خاصی وجود داشته باشد که باید رعایت شود. تحصیلات و به ویژه دختران در راس و مرکز همه اینها قرار دارد.

معاون دبیرکل از جامعه بین‌المللی خواست تا توانایی‌های زنان افغان را بررسی کرده و از آنها در جلوگیری از دست دادن دستاوردهای تحصیلی دختران و زنان افغان در دو دهه گذشته حمایت کنند.

این مقام مسئول به زنان افغان اطمینان داد که سازمان ملل متحد با آنها است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.