• انتشار: 13 فوریه 2017
  • ساعت: 16:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18743
پرینت

معاونت ریاست جمهوری خواست تسریع کار کمیسیون انتخابات شد

سرور دانش، معاونت ریاست جمهوری در دیدارش با پرنیلا کاردل، معاون دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد درافغانستان خواستار تسریع کار کمیسیون انتخابات شد.

آقای دانش امروز دوشنبه ضمن قدردانی از همکاری های همیشگی دفتر نمایندگی سازمان ملل در عرصه های مختلف به خصوص انتخابات، به سرعت عمل بیشتر در کمیسیون انتخابات تأکید کرد.

معاونت ریاست جمهوری همچنین گفت که گزینش رییس دارالانشا و شروع استخدام سایر کارکنان در کمیسیون انتخابات، تعیین حوزه های رای گیری، ثبت نام رای دهندگان و تقویم انتخابات، از جمله مسؤلیت های نخست کمیسیون انتخابات است که به سرعت عمل بیشتر نیاز دارد.

وی ضمن آنکه مواردی چون تأمین امنیت و بودجه را برای برگزاری انتخابات مهم خوانده گفت: اگرچه مسؤلیت اصلی برگزاری انتخابات به عهده کمیسیون های انتخاباتی است؛ اما حکومت نسبت به عملکرد این کمیسیون ها در برابر مردم و اذهان عامه پاسخگو است.

به گفته معاون رییس جمهوری، از این رو حکومت انتظار دارد که کمیسیون انتخابات به مسؤلیت های خود در برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ها، توجه جدی داشته و تدابیر لازم را در زمینه های مربوطه اتخاذ کند.

در این دیدار معاون دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد درافغانستان ضمن تأکید به تسریع روند اجراآت در کمیسیون انتخابات اظهار داشت که سازمان ملل متحد و در کل جامعه جهانی در مواردی چون نظارت بر پروسه انتخابات، همکاری های مالی و تأمین بودجه انتخابات، دولت افغانستان و به خصوص کمیسیون انتخابات را یاری می رساند.

وی گفت جامعه جهانی و سازمان ملل متحد نیز تأکید دارد که کمیسیون انتخابات طرح واحدی را برای حوزه های رای گیری تهیه نموده و در کنار آن به مواردی چون تعیین مراکز رای دهی، ثبت نام رای دهندگان و تأمین امنیت این پروسه تدابیر مقتضی روی دست گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.