• انتشار: 17 فوریه 2021
  • ساعت: 15:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54468
پرینت

معاش معلمان ۲ هزار افغانی افزایش یافت

میرافغان صافی، رئیس کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان می‌گوید بر اساس فیصله این کمیسیون با نمایندگان وزارت مالیه، قرار شد معاش معلمان، اجیران و کارمندان پایین رتبه دولت افزایش یابند.

آقای صافی امروز (چهارشنبه، ۲۹ دلو) گفت بر اساس فیصله مشترک کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان و وزارت مالیه، قرار است دو هزار افغانی به معاش معلمان، اجیران و کارمندان پایین رتبه دولتی اضافه شود.

همچنان این کمیسیون بن‌بست ایجاد شد میان حکومت و مجلس نمایندگان بر سر تصویب بودجه سال مالی ۱۴۰۰ را نیز شکسته است.

کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان با مسئولان وزارت مالیه توافق کردند پنج میلیارد افغانی در کُد معاشات تا وسط سال و ۵ میلیارد دیگر در نیمه دوم سال مالی اضافه شود.

همچنان این کمیسیون سند بودجه سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی را پس از افزایش در معاشات معلمان، اجیران و کارمندان پایین رتبه دولتی از سوی وزارت مالیه، تایید کرده است.

این در حال است که پیش از این مجلس نمایندگان پیش‌نویس بودجه سال مالی ۱۴۰۰ را به دلیل در نظر نگرفتن طرح یکسان سازی معاشات کارمندان دولتی، دوبار رد کرده بود.

اعضای این مجلس گفته بودند تا زمان که طرح یکسان سازی معاشات کارمندان دولتی درج بودجه سال مالی ۱۴۰۰ نشود، این بودجه را تصویب نخواهند کرد.

اما حکومت مجلس نمایندگان را متهم به گروگان‌گیری بودجه ملی کرده بود. رئیس‌جمهور غنی در سخنرانی خود در ولایت ننگرهار گفته بود که اعضای مجلس نمایندگان بخاطر درج دو هزار پروژه شخصی در سند بودجه سال مالی ۱۴۰۰ آن را تایید نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.