• انتشار: 21 آوریل 2018
  • ساعت: 21:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27669
پرینت

مشکل بازگشت جنرال دوستم به کشور، ایشچی است

سخنگوی ریاست اجراییه می گوید که مشکل اصلی جنرال عبدالرشید دوستم به افغانستان، همان پرونده حقوقی وی با احمد ایشچی می باشد.

مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی ریاست اجراییه به بی بی سی گفته است که مشکل اصلی برای بازگشت جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری همان پرونده حقوقی وی با احمد ایشچی هست.

آقای رحیمی می افزاید که بازگشت جنرال دوستم از ترکیه مذاکرات در داخل حکومت در جریان است اما تاکنون هیچ نتیجه حاصل نشده است.

لازم به ذکر است که جنرال عبدالرشید دوستم نزدیک به یک سال است که به نحوی در تبعید در ترکیه بسر می برد.

او پس از آنکه برای درمان به ترکیه رفت، اجازه بازگشت به کشور را بخاطر پرونده حقوقی اش با احمد ایشچی نیافت.

احمد ایشچی والی پیشین جوزجان و از رقبای سیاسی آقای دوستم تقریبا دو سال پیش مدعی شد که توسط محافظان نزدیک جنرال دوستم مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفت، و به دنبال ادعاهای زیاد او و واکنش برخی رسانه ها، یک پرونده حقوقی علیه آقای دوستم تشکیل شد.

آقای رحیمی در حالی سخن از مشکلات موجود فرا راه بازگشت آقای دوستم به کشور می زند، که تقریبا دو هفته پیش و زمانی که «بن علی ییلدریم» نخست وزیر ترکیه به کابل آمد، یک منبع در ارگ که خواست نامش فاش نگردد، اعلام کرد که آقای ییلدریم در خصوص بازگشت جنرال دوستم به افغانستان با سران دولت وحدت ملی گفتگو کرده است و احتمالا تا یک هفته دیگر وی به افغانستان باز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.