• انتشار: 30 ژوئن 2020
  • ساعت: 18:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45414
پرینت
دیدار مقامات آمریکایی و ایرانی با ملا برادر در دوحه

مشکلات مهاجرین و مفاد توافق صلح با امریکا مورد بررسی قرار گرفت

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، اعلام کرد در دیدار ملا برادر با مقامات ایرانی و گفت و گو با وزیر خارجه امریکا مفاد توافق نامه صلح طالبان با امریکا و نیز مشکلات مهاجرین افغانستانی مقیم ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان، از گفت‌وگوی رئیس و اعضای دفتر طالبان در قطر، با وزیر خارجه امریکا و نماینده ویژه ایران برای افغانستان، در ارتباط با مسایل صلح خبر می‌دهد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در سلسله تویت هایش گفت محمدابراهیم طاهریان، نماینده وزارت خارجه ایران برای افغانستان، در سفری به دوحه با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان دیدار کرده و گفت‌وگو با مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا از طریق ویدیو کنفرانس (دوشنبه ۹ سرطان) صورت گرفته است.

سهیل شاهین همچنان گفت ملا برادر و مایک پمپئو در مورد تطبیق توافق‌‌نامه‌ی صلح، خروج نیروهای خارجی، رهایی زندانیان، شروع مذاکرات بین‌الافغانی و کاهش خشونت‌ها بحث کرده‌اند.

سهیل شاهین در صفحه‌ی تویترش به نقل از ملا برادر، معاون گروه طالبان نوشته است که این گروه پس از رهایی زندانیان شان برای شروع مذاکرات بین‌الافغانی آماده است.

بر اساس اعلام سخنگوی طالبان، بحث اصلی گفت‌وگوهای ملا برادر با محمدابراهیم طاهریان، مشکلات مهاجران افغان در ایران، مسایل سرحدی، رهبری و مالکیت مذاکرات بین‌الافغانی و وضعیت جاری افغانستان بوده است.

این گفت‌وگوها در حالی صورت گرفته است که زلمی خلیل‌زاد در همراهی یک هیئت از سرمایه‌گذاران آمریکایی به دوحه رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.