• انتشار: 29 ژوئن 2017
  • ساعت: 11:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22010
پرینت

مشکلات افغانستان باعث ائتلاف احزاب در ترکیه شد

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و عطا محمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلام در انتقاد به وضعیت حاکم در کشور، به ترکیه سفر و اقدام به ائتلافی سیاسی با عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری کردند.

این ائتلاف به بهانه ی مراسم نامزدی باتور دوستم، فرزند عبدالرشید دوستم روز گذشته چهارشنبه در ترکیه صورت گرفت.

در این دیدار اوضاع در ولایات کشور منجمله شهر کابل و ولایات شمال از موضوعات مهمی بودند که در این دیدار به گونه همه جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

بازنگری برنامه های امنیتی در پایتخت و چگونگی وضعیت امنیتی در ولایت های شمال با توجه به رخداد های اخیر در این مناطق ریشه یابی گردیده و تأکید شد تا نیروی امنیتی کشور باید در این زمینه تدابیر جدید و سازنده ای را در پیش بگیرند.

در این دیدار تمرکز بر اوضاع امنیتی در ولایت های شمال و شمال شرق یکی از اولویت های مهم فرا راه نیروی امنیتی در کشور تلقی شده یاد آوری گردید که نفوذ داعش در این ولایت ها و دیگر ولایات می تواند برای امروز و فردا های کشور مشکل ساز باشد.

طرفین تأکید کردند که باید روند سرکوب این نیروی متحجر و خون آشام در سرتاسر کشور سرعت یابد و پیش از آن که دامنه نفوذ آنها گسترده تر گردد باید در نطفه خنثی شوند زیر آن ها تهدید جدی متوجه افغانستان و کشور های منطقه می باشند.

این گفته ها در حالی صورت می گیرد که محمد محقق در پیام عید فطر خود نیز به سختی از حکومت انتقاد کرده بود و گفته بود که در نظام انحصار گرایی جریان دارد.

عطا محمد نور نیز در پیامی گفته بود که اگر جلوی این انحصار طلبی ها گرفته نشود، حرکت های مدنی خطرناکی را راه اندازی می کنند.

تاکنون دولت به رفتار این مقام های دولتی واکنشی مشخصی نشان نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.