• انتشار: 23 ژوئن 2020
  • ساعت: 11:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45135
پرینت

مشت‌زن افغانستانی در آلمان، رقیب افریقایی‌اش را شکست داد

یما سعیدی ۲۶ سال سن دارد و در آلمان به دنیا آمده است. او تاکنون ۱۸ مسابقه انجام داده که یک‌بار شکست خورده، اما در ۱۷ مسابقۀ دیگر پیروز شده‌است.

یما سعیدی، مشت‌زن حرفه‌یی افغانستان در آلمان، با شکست حریف افریقایی‌اش، برای دومین‌بار قهرمانی اروپا در رشتۀ مشت‌زنی را از آن خود کرد.

او، تاکنون ۱۸ مسابقه انجام داده که یک‌بار مغلوب شده، اما در ۱۷ مسابقۀ دیگر پیروز شده‌است.

در آغازین لحظات جمعه‌شب، صدها آلمانی خسته ‌و مضطرب از طولانی‌ترین دورۀ قرنطینه، بر نور ضعیفی ‌که بر قفس مسابقه می‌تابید، خیره شده بودند.

سکوت تالار با ورود هر دو مشت‌زن حرفه‌یی بر قفس مسابقه شکست و رقابت نفس‌گیر میان یما سعیدی، جوان افغانی‌الاصل آلمانی و جی‌سیپینه، جوان سیاه‌پوست افریقایی از کشور غنا، آغاز شد.

هشت دور رقابت نفس‌گیر میان این دو مشت‌زن با تمجید و تشویق‌های اشترا‌ک‌کنندگان همراه بود. هر دو رقیب تا آخرین لحظات مسابقه برای کسب قهرمانی رزمیدند، اما در نهایت یما سعیدی، با شکست حریفش موفق شد دومین جام قهرمانی اروپا در رشتۀ مشت‌زنی را از آن خود کند.

لحظۀ اعلام برندۀ مسابقه

یما سعیدی که با تلاش‌ها و تمرین‌های شبانه‌روزی توانست به این پیروزی برسد، می‌گوید: «با احترام زیاد به حریفم، خوش‌بختانه من توانستم در این رقابت موفق شوم، از حمایت خانواده و تک‌تک دوستانم سپاس‌گذاری می‌کنم، خیلی ممنون از برنامۀ ورزشی «اگون سپورت»، با اینکه ویروس کرونا همه چیز را تعطیل کرد، مسئولان این ورزشگاه این رقابت را راه انداختند. من برای پیروزی‌های آینده نیز آماده‌گی می‌گیرم».

یما سعیدی ۲۶ سال سن دارد و در آلمان به دنیا آمده است. او تاکنون ۱۸ مسابقه انجام داده که یک‌بار شکست خورده، اما در ۱۷ مسابقۀ دیگر پیروز شده‌است.

هرچند او توانسته ‌است در رشتۀ خودش دو بار به قهرمانی اروپا برسد، اما در ظاهر راضی نیست و برای سومین قهرمانی اروپا آماده‎‌گی می‌گیرد.

پیروزی‌های پی ‌در پی او اهدافش را نیز بزرگ‌تر کرده‌است. او می‌خواهد هم‌چنان برای کسب لقب قهرمانی جهانی در رشتۀ خودش رقابت کند.

پس‌ از سال  ۲۰۱۵، مهاجران افغانستانی در آلمان خواسته و یا ناخواسته تصویر منفی از خود بر جامعه نشان داده‌اند، اما جوانان موفقی مانند یما سعیدی که درخشش ویژه‌یی در حرفه‌های خودشان دارند، می‌توانند این تصویر را آرام ‌آرام عوض کنند.

یما اکنون به‌عنوان یک قهرمان، در دل آلمانی‌ها جای باز کرده و هر روز به میزان محبوبیتش افزوده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.