سیاستِتیتر یک

مشاور مسعود: احمد مسعود در نظر دارد به طالبان تسلیم شود

تلگراف در این گزارش به نقل از یکی از مشاوران احمد مسعود نوشته است از آنجایی که جبهه مقاومت مهمات کافی برای مقابله با نیروهای طالبان ندارد و از طرفی هیچ کمکی نیز از سوی جامعه جهانی دریافت نکرده است، احمد مسعود در نظر دارد مذاکرات با طالبان برای تسلیم دهی ولایت پنجشیر را آغاز کند.

وی گفته است “مردم افغانستان خسته از ۲۰ سال جنگ هستند و هیچ کس تمایل به ارسال مهمات به جبهه مقاومت ندارد. پنجشیر با طالبان نمی تواند مقابله کند، آنها هم اکنون قدرت برتر را دارند. دیگر دهه هشتاد و نود میلادی نیست و طالبان هم اکنون جنگجوهای با تجربه ای دارد. همه چیز بر علیه پنجشیر است.”

مشاوره مسعود افزوده که “احمد مسعود در نظر دارد تسلیم گردد اما از طرفی احترام و آبروی او نیز باید حفظ گردد. با توجه به شهرتی که پدر او احمد شاه مسعود دارد، این تسلیم شدن می تواند پیرزوی چشمگیری برای طالبان باشد.”

لازم به ذکر است که ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته بود که برای کنترل ولایت پنجشیر مذاکرات در اولویت اول گروه طالبان است اما در همین حال، گفته که صد ها تن از نیروهای طالبان به همراه تجهیزات از سه جناح ولایت پنجشیر را محاصره کرده اند.

در همین حال احمد مسعود گفته بود که برای تشکیل دولتی فراگیر و همه شمول علاقمند به مذاکرات با طالبان است اما با زور سلاح هرگز تسلیم نخواهد شد.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا