• انتشار: 14 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:23
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40876
پرینت
همایش «ریسینه» در هند

مشاور امنیت ملی سخرانی می‌کند

همایش سالانه ریسینه امروز با حضور مقامات بلندپایه کشورهای جهان در هند آغاز می‌شود. حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور به نمایندگی از حکومت در این نشست شرکت و به عنوان یکی از سخنرانان اصلی، در مورد پیشرفت‌ها و چالش‌ها در افغانستان سخنرانی می‌کند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند امروز سه‌شنبه(۲۴ جدی) این همایش را که مقامات بلندپایه کشورهای جهان در آن حضور خواهند یافت و دیدگاه‌های شان را در مورد چالش‌های فرا روی جهان بیان خواهند کرد، افتتاح می‌کند.
حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور به عنوان یکی از سخنرانان اصلی در این همایش پیرامون وضعیت افغانستان صحبت خواهد کرد.
دفتر شورای امنیت ملی در خبرنامه‌ای گفته که حمدالله محب کشور را به مقصد دهلی نو ترک گفت تا در همایش ریسینه پیرامون صلح و امنیت، اقتصاد و اتصال منطقه‌ای سخنرانی کند.
آقای محب در حاشیه این همایش دیدارهای دوجانبه با مقامات سایر کشورها خواهد داشت.
وزیران خارجه ایران، روسیه، استرالیا، مالدیف، افریقای جنوبی، استونیا، جمهوری چک، دنمارک، هنگری، لاتویا، ازبیکستان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در همایش سه روزه ریسینه شرکت می‌کنند.
دبیر کل سازمان همکاری‌های شانگهای و دبیر کل کشورهای مشترک‌المنافع نیز از جمله شرکت‌کنندگان این کنفرانس هستند.
در همین حال، حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به دنبال ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران از جمله مهم‌ترین بخش‌های این همایش خوانده شده است.
مسائل مهم مربوط به جهان از جمله آجندای ۲۰۳۰، نقش تکنالوجی در دنیای مدرن، تغییرات اقلیمی و مبارزه با تروریزم مضوعات برجسته همایش ریسینه می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.