سیاستِتیتر یک

مسکو: هیچ برنامه ای برای دیدار نمایندگان طالبان و امریکا در روسیه وجود ندارد

ضمیرکابلوف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان می گوید که هیچ برنامه ای برای دیدار نمایندگان طالبان و امریکا به میزبانی مسکو وجود ندارد.

آقای ضمیر کابلوف با اشاره به این که هم اکنون هیاتی از طالبان در اسلو پایتخت ناروی با نمایندگانی از کشورهای غربی دیدار می کنند، گفت که هیچ برنامه ای برای نشست میان نمایندگان امریکا و طالبان به میزبانی مسکو وجود ندارد.

این در حالیست که پیش تر گزارش هایی مطرح شد مبنی بر این که ملا محمد یعقوب سرپرست وزارت دفاع طالبان و ملا عبدالغنی برادر معاون رئیس الوزرای امارت اسلامی در یک سفر پنهانی به روسیه رفته اند.

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور شب گذشته (یکشنبه ۳ دلو) گفت براساس اطلاعات برخی منابع، ملا محمد یعقوب و ملا عبدالغنی برادر در یک سفر پنهانی و اعلام نشده به مسکو رفته اند.

همچنین گزارش های دیگری نیز وجود دارد که گویا امرالله صالح معاون نخست دولت سقوط کرده اشرف غنی و احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی نیز به مسکو رفته اند.

گفتنی است که هیاتی از طالبان به رهبری مولوی امیرخان مقتی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی هم اکنون در ناروی بسر می برد و روز گذشته (یکشنبه) در اولین نشست خود با فعالان مدنی افغانستان دیدار کردند.

طالبان امروز اما با نمایندگان کشورهای غربی به شمول امریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان و ناروی دیدار خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا