• انتشار: 16 اکتبر 2017
  • ساعت: 15:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25107
پرینت

مسکو ماهانه ۲٫۵ میلیون دالر به طالبان کمک می کند

براساس گزارش یک روزنامه انگلیسی و به نقل از یک مقام طالبان، مسکو ماهانه در حدود ۲٫۵ میلیون دالر به این گروه در افغانستان کمک می کند.

بریتیش دیلی در گزارشی به نقل از یک مقام مالی طالبان امروز (دوشنبه) نوشته است که این گروه از مسیر مرزهای ازبکستان از مسکو ماهانه به ارزش تقریبی ۲٫۵ میلیون دالر سوخت دریافت می کند.

این مقام مالی طالبان گفته است: “واردات سوخت از روسیه تقریبا ۱۸ ماه پیش آغاز شد. در ابتدا فقط چند تانکر وارد شد تا وضعیت را بررسی کنیم. پس از آن، تعداد تانکرها افزایش یافت و ما فقط هزینه محصول گمرکی آن را پرداخت می کنیم.”

به گفته ی این مقام طالبان، بیشتر این سوخت های وارداتی توسط شرکت های طالبان به تجاران در کابل فروخته می شود که ارزش تقریبی آن در حدود ۲٫۵ میلیون دالر است.

وی می افزاید که این یکی از چندین روش تامین مالی طالبان توسط مسکو است.

این فرد علاوه می کند که او تنها مسئولیت تامین مالی فرماندهان نظامی طالبان در یک ولایت را بر عهده دارد و مانند او چندین نفر دیگر هستند.

یک عضو شورای رهبری طالبان در کویته در گفتگو با روزنامه مذکور گفته است که روسیه با حمایت از طالبان در واقع سه هدف را پیش می برد؛ یکی آن که طالبان با گروه دولت اسلامی (داعش) مبارز کند، دیگری تحلیل تلاش های دولت افغانستان که حامی آن آمریکا است و سوم تحقیر ماموریت ناتو در افغانستان می باشد.

پیش از این نیز برخی مقامات کشور روسیه را متهم به حمایت از گروه طالبان کرده بودند، اما مقامات مسکو این اتهامات رد کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.