سیاستِتیتر یک

مسکو: حدود ۶ هزار تروریست در شمال افغانستان علیه تاجیکستان فعالیت می کنند

سفیر روسیه در تاجیکستان می گوید که حدود ۶ هزار تروریست مسلح در قالب گروه های تروریستی مختلف در مناطق شمالی افغانستان فعالیت دارند که همچنان تهدیدی برای تاجیکستان محسوب می گردند.

«ایگور لیاکین فرولوف» سفیر مسکو در تاجیکستان در صحبت با خبرگزاری تاس روسیه گفته است که در حدود ۶ هزار شورشی مسلح در قالب گروه های تروریستی مختلف در مناطق شمالی افغانستان حضور و فعالیت دارند.

وی گفت: «تهدید واقعا وجود دارد. براساس اطلاعات، حدود ۶ هزار شورشی در قالب سازمان های تروریستی مختلف در مناطق شمالی افغانستان فعالیت دارند. بزرگترین تهدیدها از سوی سازمان هایی است که اصالت شان به کشورهای آسیای میانه و برخی مناطق روسیه برمی گردد. این سازمان ها شامل جماعت انصارالله و جنبش اسلامی ازبکستان می باشند.»

سفیر مسکو افزود: «گرچه اطلاع داریم که فعالیت های این گروه های تروریستی بخاطر زمستان و مسدود بودن راه های مواصلاتی بخاطر برف باری های سنگین کاهش یافته است. این موضوع در افغانستان عادی است، اما ممکن است فعالیت های آنان در فصل بهار افزایش یابد.»

این دیپلمات روسیه علاوه کرد لازم است که برای هر گونه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آمادگی لازم را گرفت.

او گفت: «وجود روابط میان طالبان و سازمان های تروریستی نامشخص می باشد و دشوار است که چگونگی این روابط را نیز در آینده پیش بینی کرد.»

این گفته ها در حالی از سوی این دیپلمات ارشد روسیه مطرح می گردد که چندی پیش امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان نیز گفته بود که براساس اطلاعات سرویس های استخباراتی این کشور در حدود ۴۰ کمپ آموزشی تروریستان در مناطق شمالی افغانستان وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا