• انتشار: 12 مارس 2018
  • ساعت: 16:48
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26977
پرینت

مسکو به دنبال راهی برای استفاده شدن هلیکوپترهایش در افغانستان است

مسکو گفته که این کشور به دنبال راهی است تا هلی کوپترهای نظامی اش در افغانستان توسط نیرهای امنیتی افغان مورد استفاده قرار گیرد.

«ولادیمیر کوژین» دستیار نظامی رئیس جمهوری روسیه در گفتگو با تلویزیون روسیه ۲۴ گفته است که مسکو بدنبال راهی است تا هلی کوپترهای نظامی اش در افغانستان مورد استفاده نیروهای امنیتی افغان قرار بگیرد.

آقای کوژین گفت: «به نظرم، ما راهی را پیدا خواهیم کرد تا هلی کوپترهای نظامی ما در افغانستان مورد استفاده قرار گیرد تا از دولت مشروع افغانستان محافظت کند.»

وی به هلی کوپترهای آمریکایی که ایالات متحده به افغانستان داده اشاره کرد و گفت: «تمامی راه ها و شیوه های فشارهای ضد دیپلماتیک مورد استفاده قرار گرفت تا افغانستان این تصمیم را بگیرد.»

«الکساندر مانتیتسکی» سفیر روسیه در کابل پیش تر نیز گفته بود که کشورهای غربی برنامه ای برای تغییر مسلح سازی افغانستان روی دست گرفته اند، اما نیروهای امنیتی افغان همچنان علاقمند به استفاده از هلی کوپترهای ساخت روسیه هستند.

در همین حال، طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی کشور پیش تر گفته بود که افغانستان دیگر نیاز به هلی کوپترهای ساخت روسیه ندارد، زیرا از سوی ناتو طیاره دریافت می کند.

وی اما تاکید کرد گرچه افغانستان از ناتو هلی کوپتر دریافت می کند، اما همچنان به کمک روسیه برای نگهداری از تجهیزات هوایی نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.