• انتشار: 22 آوریل 2020
  • ساعت: 12:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43929
پرینت

مسوول ارتباطات شاخۀ خراسان داعش در افغانستان دستگیر شد

منیب عضو شورای مرکزی شاخۀ خراسان داعش، قاضی، مسوول هماهنگی و ارتباط آن گروه با لشکر طیبه، شبکۀ حقانی، سپاه صحابه، جمعیت علمای اسلام و شورای پشاور طالبان بوده است.

امنیت ملی افغانستان گفت در عملیات زنجیره‌ای نیروهای ویژه این ریاست، یک مسوول ارشد داعش بازداشت شده است.

ریاست امنیت ملی افزود این فرمانده داعش منیب نام دارد که تابعیت پاکستانی دارد و به ابوبلال، حارث، ابوهلال و ابوهُمام نیز شهرت داشته است.

در اعلامیه از مکان دقیق بازداشت وی اطلاعاتی داده نشده است.

اعلامیه گفته است منیب عضو شورای مرکزی شاخۀ خراسان داعش، قاضی، مسوول هماهنگی و ارتباط آن گروه با لشکر طیبه، شبکۀ حقانی، سپاه صحابه، جمعیت علمای اسلام و شورای پشاور طالبان بوده است.

در اعلامیه آمده است: «نامبرده پس از ایجاد هستۀ هماهنگی با گروه‌های تروریستی، به عنوان مسوول ارتباطی شورای مرکزی داعش شاخۀ خراسان با گروه‌‌های تروریستی و سازمان‌های استخباراتی منطقه‌ای تعیین شده بود.»

امنیت ملی گفته است این مسوول ارشد شاخۀ خراسان داعش، در جریان تحقیق از تبانی و همکاری میان داعش، لشکر طیبه و گروه حقانی پرده برداشته است.

دستگاه استخباراتی افغانستان تایید کرده که فرد بازداشت‌شده قبلاً عضویت گروه القاعده را داشته است.

این مسوول ارتباطات داعش در حالی بازداشت شده است که پیش از این مسوولان محلی بدخشان از تلاش داعش و القاعده برای ایجاد پایگاه مستحکم نظامی در آن ولایت خبر داده اند.

پیش از این ریاست امنیت ملی افغانستان در چهارم اپریل (۱۶حمل) از دستگیری عبدالله اورکزی معروف به اسلم فاروقی رهبر گروه تروریستی داعش شاخهٔ خراسان با ۱۹ جنگجوی دیگر این گروه در عملیات نیروهای خاص امنیت ملی خبر داد، اما زمان و مکان این عملیات را مشخص نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.