• انتشار: ۵ سرطان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۴۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 59845
پرینت

مسلمیار: مخالف ملیشه سازی می باشم

فضل هادی مسلمیار رئیس مشرانوجرگه می گوید هر چند مخالف ملیشه سازی شخصی می باشد؛ اما از خیزش های اخیر مردمی در کشور حمایت می کند.

مسلمیار در یک خبرنامه در خصوص خیزش های اخیرمردمی در کشور، گفته است که انسجام بی پیشینۀ اخیر مردم علیه طالبان و حمایت از نظام در مناطق مختلف ولایات شرقی، جنوبی، شمالی و غربی کشور، را به فال نیک می گیرد و از آن ستایش می نماید.

وی افزوده است که افغانستان، در طول تاریخ در تمام دوره ها از طریق حمایت مردم، انسجام مردمی، اتحاد و اتفاق و این چنین لشکرکشی محافظت کرده و هر گونه قدرت بزرگ را شکست داده است.

مسلمیار گفته است: “من حامی ایجاد ملیشه سازی شخصی، ملوک الطوایفی و افراد مسلح غیرمسئول نمی باشم؛ بخاطری که ملت تجارب تلخ آن را مشاهده نموده است؛ اما چنین حمایت قوی و منسجم مردم از نظام و نیروهای امنیتی را تایید و آن را محترم می شمارم.”

نامبرده افزوده است که این اقدام بینظیر ملت، ثابت کرد که رهبران سیاسی و جهادی افغانستان، متنفذین، قوماندانان جهادی، علمای دین، بزرگان، وکلای گذر، جوانان، زنان، قشر باسواد و در مجموع ملت افغانستان، میخواهند مخالفان مسلح را شکست دهند، پس هیچ مشکلی نیست و ملت عملاً این کار را ثابت کرد.

رئیس مشرانوجرگه افزود: “ما و شما دیدیم که طالبان پس از سقوط ولسوالی ها، تاسیسات ملی ما را تخریب و دفاتر را توسط مواد انفجاری تخریب کردند، که این عمل نمونۀ بهتر دشمنی و خصومت آنها با کشور و خاک است.”

به گفتۀ وی، نیروهای ملی امنیتی و خیزش مردمی، برخی ولسوالی را دوباره تحت تصرف خود درآورده اند و این روند ادامه دارد.

قابل یادآوری است که اخیراً هزاران تن در ولایات مختلف کشور، بر ضد طالبان اسلحه گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.