• انتشار: ۲۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66181
پرینت

مسدود شدن رسانه ها؛ هشتاد خبرنگار در بدخشان خانه نشین شدند

مسوول شورای خبرنگاران بدخشان می گوید که بعد از تحولات اخیر تعدادی از رسانه های در این ولایت مسدود و هشتاد خبرنگار دیگر نیز بیکار شدند.

عبدالبصیر حقجو رییس شورای ژورنالیستان در صحبت با خبرنگار رها در بدخشان می گوید که با آمدن امارت اسلامی طالبان شش رادیوی محلی و چندین رسانه چاپی به نشرات خود پایان داده اند.

آقای حقجو می گوید در نتیجه مسدود شدن رسانه ها در بدخشان دست کم هشتاد خبرنگار شغل خود را از دست داده و تعدادی به کشورهای خارجی مهاجرت نموده و تعدادی هم خانه نشین شده اند.

او اضافه می کند فعلا کاربران رسانه ها در بدخشان به گونه ای رایگان و رضاکار به فعالیت های خود ادامه می دهند و نگرانی های شدید برای افت این رسانه ها نیز وجود دارد.

آقای حقجو از امارت اسلامی طالبان می خواهد که از رسانه ها حمایت مالی و معنوی نمایند تا دوباره زمینه رشد رسانه ها مهیا گردد.

ناظم قاسمی خبرنگار محلی بدخشان است او می گوید پس از سقوط کشور به دست طالبان، فاتحه ای بر رسانه ها در ولایت بدخشان خوانده شد و اکثریت رسانه های دیداری، شنیداری و چاپی در این ولایت از نشرات باز مانده و بیشتر خبرنگاران و کارمندان رسانه ای کار شان را از دست داده اند.

قاسمی از وضعیت کنونی نگران است و از حکومت و نهاد های بین المللی می خواهد  به وضعیت رسانه ها در افغانستان رسیدگی و رسانه ها را حمایت مالی نمایند.

آقای قاسمی از دسترسی نداشتن به اطلاعات نیز سخت نگران است و تاکید می کند محدودیت های فراوانی در زمینه نشر اخبار وضع شده است.

در همین حال معزالدین احمدی سخنگوی طالبان در بدخشان می گوید که از لحاظ مالی رسانه های خصوصی را نمی تواند حمایت کند اما هرنوع موانع دیگر را بخاطر انعکاس اخبار و فعالیت رسانه ها دور خواهد کرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. نبی الله ایوبی در تاریخ ۲۹ میزان ۱۴۰۰:

    واقعن این گونه است اگر وضعیت این گونه باشد بد تر خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.