فرهنگی هنری

مسابقه دکلمه اشعار برای شناخت دکلماتور ممتاز در بدخشان راه اندازی شد

آموزشگاه «سخن سبز» مسابقه ای را میان جوانان ولایت بدخشان برای شناخت بهترین دکلماتور در شهر جدید فیض آباد مرکز ولایت بدخشان برگزار کرد.

محمد ظاهر دانش مسوول این آموزشگاه به خبرگزاری رها می گوید که نخستین مسابقه دکلمه در بدخشان برای شناخت دکلماتور ممتاز راه اندازی گردید.

وی می گوید، این مسابقه میان ۳۸ تن از جوانان ولایت بدخشان برگزار شد که فرهنگیان بدخشان از آن نظارت نموده و داوری می کردند.

وی گفت که فرهنگیان بدخشان با تفکیک و در نظر گرفتن ده ویژگی برای جوانان امتیاز می دادند که در نتیجه از جمع ۳۸ نفر اشتراک کننده، تنها پنج تن آنان به مرحله دکلماتور ممتاز در بدخشان راه یافتند.

از این میان تاج الدین سروش مقام اول را از آن خود نمود.

ویس الدین نوری یک تن از اشتراک کنندگان این برنامه ضمن استقبال از برگزاری این برنامه گفت که شفافیت در این برنامه به گونه کامل در نظر گرفته شده است.

در همین حال عبدالبصیر حقجو رئیس شورای خبرنگاران این ابتکار جوانان ولایت بدخشان را می ستاید و علم و دانش را دوبال پرواز برای جوانان بیان می کند.

او خطاب به جوانان بدخشان گفت که خود را با زیور علم و دانش نوین نیز آراسته نمایند.

این نخستین مسابقه دکلمه جوانان بدخشان است که با حضور فرهنگیان این ولایت در زمان حاکمیت طالبان برگزار می گردد اما در این برنامه هیچ بانویی حضور نداشت و فرصت مسابقه به آنان داده نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا