• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۹:۲۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67154
پرینت

مسابقات بزکشی در بدخشان؛ چاپ اندازان ولایت های بدخشان، تخار و کابل می رزمند

نخستین دور خزانی مسابقات بزکشی در ولایت بدخشان با شعار «همدلی و همدیگر پذیری» در میدان سنگ مهر واقع در شهر جدید فیض آباد مرکز ولایت بدخشان برگزار شد.

مسابقات که میان پهلوانان تیم های بزکشی ولایت های بدخشان، تخار و کابل راه اندازی شده است  پای هزاران تن را از ولسوالی ها و ولایت های همجوار به مرکز ولایت بدخشان کشانده است.

«الحاج محمد طاهر» رییس فدراسیون بزکشی در بدخشان به خبرنگار رها می گوید که بزکشی امسال در مقایسه به سال های گذشته از امنیت و رونق بهتری بر خوردار است.

آقای طاهر گفت: «بزکشی یک ورزش ملی است و همه ساله از طرف دولت و شاروالی تمویل می گردید، اما امسال ما از بودجه خود این مسابقات را برگزار نمودیم؛ اگر وضعیت این گونه ادامه یابد مسابقات بزکشی دیگر برگزار نخواهد شد.»

او از حکومت طالبان می خواهد که بودجه مشخصی باید برای برگزاری مسابقات بزکشی در کشور در نظر بگیرد تا این ورزش ملی نابود نگردد.

در همین حال، معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی طالبان در بدخشان از تدابیر ویژه امنیتی خبر داده و به مردم بدخشان اطمینان می دهد که هیچ تهدیدی وجود ندارد.

نکته جالب تر اینکه، در این مسابقات خبرنگاران زن ایرانی اجازه یافته اند تا از جریان مسابقات بزکشی عکاسی کنند؛ در حالیکه طالبان به خبرنگاران زن در بدخشان تاکنون اجازه فعالیت نداده اند.

این مسابقات  در حال در بدخشان برگزار می شود که پیش از سقوط کشور به دست طالبان، برگزاری مسابقات بزکشی در نقاط زیر حاکمیت این گروه ممنوع اعلام شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.