• انتشار: ۲۶ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۲۶
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 59459
پرینت

مسابقات انتخابی جام جهانی/ افغانستان و هند به تساوی ۱-۱ رسیدند

افغانستان امروز در آخرین بازی گروهی خود در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا و جام جهانی به مصاف هند رفت و به نتیجه مساوی ۱-۱ رسید.

این بازی در میان افغان‌ها به خصوص کاربران شبکه‌های اجتماعی با هیجان زیاد دنبال می‌شد.

نتیجه این دیدار برای افغانستان به دلیل راهیابی به دور بعدی انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا سرنوشت ساز بود.

در نیمه دوم هند روی ارسال و اشتباه اویس عزیزی دروازه‌بان افغانستان به گل رسید. سپس “تعویض طلایی” انوش دستگیر با حسین زمانی – بازیکن تازه وارد تیم ملی، گل مساوی تیم افغانستان و اولین گل زمانی در یک بازی ملی، به ثمر رسید. این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

هند در این دیدار بیشتر تدافعی و چشم به ضدحملات دوخته بود اما تیم افغانستان مانند بازی های گذشته خود با پاس های تک ضرب حملات خود را از پشت محوطه جریمه طرح‌ریزی کرده بود. در این دیدار هر دو تیم بازی برابری را از خود به نمایش گذاشتند .

این دیدار هم از قضا شباهت زیاد به فینال های جنوب آسیا داشت، هر دو تیم برای صعود مستقیم نیاز به پیروزی و گرفتن امتیاز در این دیدار داشتند که در نهایت دو تیم امتیازات را با هم تقسیم کردند و تیم هندوستان با کسب هفت امتیاز بعنوان تیم سوم راهی مرحله بعدی مسابقات جام ملتهای آسیا شد و افغانستان با شش امتیاز در جایگاه چهارم گروه E قرار گرفت و باید منتظر بازیهای دیگر گروه ها باشیم که آیا افغانستان می‌تواند بعنوان چهار تیم برتر هشت گروه قرار بگیرد یا خیر.

مرحله بعدی رقابتهای جام ملتهای آسیا از تاریخ یازدهم نوامبر ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد، در این مرحله چهار تیم دوم گروه ها که امتیازشان بالاتر است، هشت تیم سوم گروه ها، چهار تیم چهارم گروه ها که امتیاز بالاتر گرفتند و هشت تیم برنده مرحله پلی آف به مصاف یکدیگر می‌روند که تکلیف ۱۲ تیم نهایی جام ملتهای آسیا مشخص شود.

کاربران شبکه‌های اجتماعی هند از گل تساوی افغانستان برآشفته شدند، یک کاربر نوشت که “ما حتی نمی‌توانیم افغانستان را شکست بدهیم و درباره صعود به جام جهانی حرف می‌زنیم. حقیقت این است که بازیکنان ما نه خیلی خوبند و نه خیلی بد، یک مربی خوب استخدام کنید.

انوش دستگیر، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان قبل از بازی آن را “خاص” توصیف کرده و گفته بود بازیکنان افغانستان از قابلیت بهتری نسبت به هند برخوردارند.

در آستانه این مسابقه، برخی از چهره‌های سیاسی افغان نیز با نشر پیام‌های ویدیویی برای تیم ملی فوتبال افغانستان آرزوی پیروزی کرده‌اند.

ورزش و ورزشکاران به نماد‌های ملی در این کشور بدل شده و بیشتر مردم افغانستان معتقدند که هیچ کس و هیچ چیزی همانند ورزشکاران افغان نتوانسته‌اند لبخند بر لبان مردم افغانستان بیاورند.

خیلی‌ها هم معتقدند که ورزش به نیرویی وحدت‌بخش در افغانستان جنگ‌زده بدل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.