• انتشار: ۵ دلو ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۱:۴۳
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 53698
پرینت
گفت و گوی تلفنی وزرای دفاع امریکا و بریتانیا

مسائل افغانستان و عراق مورد بحث قرار گرفت

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع امریکا گفت لوید آستین وزیر دفاع این کشور در یک تماس تلفنی با بن والاس وزیر دفاع بریتانیا در مورد روسیه و چین و همچنان در مورد عملیات نظامی در حال انجام در افغانستان و عراق گفتگو کرد.

وزیر جدید دفاع ایالات متحده امریکا در تماس تلفنی با همتای بریتانیایی خود در مورد مسائل مربوط به افغانستان و عراق گفتگو کرد.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع امریکا می‌گوید لوید آستین وزیر دفاع این کشور در یک تماس تلفنی با بن والاس وزیر دفاع بریتانیا در مورد روسیه و چین و همچنان در مورد عملیات نظامی در حال انجام در افغانستان و عراق گفتگو کرد.

وی گفت که وزرا در مورد آنچه که «مقابله با موضوعات استراتژیک مورد علاقه متقابل از جمله پاسخ به کووید-۱۹، نگرانی فزاینده چین، تهدیدهای روسیه و عملیات در حال انجام در افغانستان و عراق» خواند، تبادل نظر کرد.

سنای امریکا روز جمعه با ۹۳ رأی موافق در برابر ۲ مخالف صلاحیت لوید آستین گزینه پیشنهادی جو بایدن برای وزارت دفاع را تایید کرد و او نخستین امریکایی آفریقایی‌تبار تاریخ ایالات متحده شد که در رأس پنتاگون قرار می‌گیرد.

این جنرال متقاعد برای ارائه برنامه اش در جلسه سنا، روسیه را «یک دشمن اصلی» توصیف کرد. وی معتقد است که روسیه برای سال‌های آینده «تهدید واقعی» برای امریکا باقی خواهد ماند، در حال که وی آمادگی خود را برای همکاری با مسکو «در زمینه‌های منافع متقابل» اعلام کرد. وزیر دفاع امریکا از تمدید پیمان روس-امریکا (استارت نو) تاکید کرد. وی چین را «تهدید در حال رشد» و مخالفت با پکن را فعالیت اصلی پناگون دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.