• انتشار: 29 اکتبر 2015
  • ساعت: 14:21
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3916
پرینت
رئیس مجلس سنا:

مسئولیت عالمان دینی است که در برابر دهشت مبارزه کند

فضل الهادی مسلمیار، رئیس مجلس سنا می گوید در شرایط کنونی رسالت عالمان دینی سنگین تر شده است و آنان باید در برابر ترور و وحشت مبارزه کنند.

 

آقای مسلمیار امروز (پنجشنبه) در مراسم نوزدهمین سالروز وفات سید علی بهشتی گفت: عالمان دینی مسئولیت دارند که اصل تصویر دین را به مردم نشان دهد.

وی افزود، عده ای ازعالمان اجیر شده استفاده سوء می کنند و گروهی را تحت عنوان های مختلف –طالبان و داعش- علیه ملت و دولت ما می خیزاند و مردم ما را تحت نام دین، مذهب و زبان می کشند.

رئیس مجس سنا تاکید کرد که عالمان دینی باید در این مورد اگاهانه عمل کنند و مسئولیت خود را به خوبی ادا کنند.

گفتنی است که در این مراسم مقام های بلند پایه دولتی، اعضای مجلس شورای ملی و جمع کثیری از عالمان دینی و شهروندان کابل حضور داشتند.

عبدالعلی محمدی، مشاور حقوقی رئیس جمهوری نیز عالمان دینی را وارثان پیامبران و پیام رسان خدا به مردم عنوان کرد.

آقای محمدی در ادامه سخن خود به وضعیت کنونی کشور اشاره کرد و افزود، نقش خطیر و ارزنده عالم در جامعه اسلامی روشن است. اگر عالم غفلت کند، خرافات روز به روز افزایش پیدا می کند.

وی اظهار کرد که بعد از رحلت پیامبر، دین ابزاری برای حکمفرمایی شد و برداشت های مختلف و گوناگونی از دین شد و اسلام متفاوتی به مردم ارایه شد.

مشاور حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد که ناکامی امروز جامعه ما به دلیل رعایت نشدن دستورات الهی و رسالت عالمان دینی است.

وی بر این باور است که اگر به رسالت الهی توجه صورت گیرد، دیگر از حربه تکفیر کردن همدیگر را نمی کشیم و در صورتی که این عمل انجام شود علما به رسالت خود خوب عمل نکرده است.

لازم به ذکر است که در این مراسم سخنرانان به بعد شخصیتی حجت الاسلام سیدعلی بهشتی نیز پرداخت و او را یک عالم نستوه و مبارزه خطاب کردند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری نیز طی پیامی ضمن تمجید از شخصیت آقای بهشتی گفت که تجلیل ازعالمان دینی و اندیشمندان، تجلیل از شرف و اخلاق جامعه است.

آقای غنی در پیام خود نگاشته بود، در دوره های که کشور سپری کرده است هر وقتی که عالمان دینی از جامعه فاصله گرفته بودند؛ جامعه به سوی تفرقه و جنگ پیش رفته است.

سید علی بهشتی در سال ۱۳۰۸ متولد شد و ۱۹ سال پیش در ۱۳ میزان سال ۱۳۷۵ دارفانی را وادع گفت. از وی آثار متعددی به جای مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.