• انتشار: 2 ژانویه 2017
  • ساعت: 15:39
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17100
پرینت

مسئولیت بخش هواشناسی فرودگاه کابل به افغان ها سپرده شد

اداره مستقل هوانوردی ملکی گفته است به منظور تکمیل شدن روند انتقال مسئولیت تمام بخش های فرودگاه کشور از نیروهای خارجی به افغان ها، مسئولیت بخش هواشناسی فرودگاه کابل به افغان ها سپرده شد، بطوریکه هم اکنون مسئولیت کامل فرودگاه کابل بدست افغان ها است.

محمود شاه حبیبی معین عملیاتی اداره مستقل هوانوردی ملکی در نشستی خبری امروز (دوشنبه) گفت که بخش هواشناسی فرودگاه کابل، آخرین بخشی بود که از نیروهای خارجی تحویل گرفته شده و مسئولیت آن به نیروهای افغان داده شد؛ از این رو، فرودگاه کابل از هم اکنون به طور کامل توسط نیروهای افغان اداره می گردد.

دفتر مطبوعاتی این اداره به نقل از آقای حبیبی نوشته است که هواشناسی یکی از بخش های بسیار مهم در میادین هوایی می باشد که انتقال این مسئولیت به افغانها یک اقدام نیک و از اهمیت فراوان برخوردار است.

لازم به ذکر است که فرودگاه کابل ۵ بخش اساسی دارد که هر یک از این بخش ها شامل «تنظیم خدمات ترافیک هوایی»، «اطفائیه»، «انجینری»، «مصونیت» و «هواشناسی» می باشد.

آقای حبیبی افزوده است که تاکید این اداره، تربیت و ظرفیت سازی نیروهای داخلی است و به همین منظور شماری از جوانان در داخل و خارج از کشور مشغول تحصیل در بخش های مختلف علوم هوانوردی می باشند.

وی همچنین در ادامه صحبت هایش از همکاری های همه جانبه نیروهای خارجی، به خصوص در تجهیز، راهنمایی و توسعه میادین هوایی کشور ابراز قدردانی و سپاس نمود.

این در حالی است که طی ۱۳ سال گذشته کنترول فرودگاه های کشور عمدتا در اختیار نیروهای ناتو و آیساف قرار داشت؛ اما با شروع کار اداره مستقل هوانوردی ملکی روند انتقال کنترول میادین هوایی کشور به افغان ها سرعت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.