• انتشار: ۱۱ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۳۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 64581
پرینت

مسئولان: هرات ۷۵ هزار معتاد دارد که ۴ هزار تن آنان را زنان تشکیل می دهند

مسئولان در هرات می گویند که ۷۵ هزار تن در این ولایت معتاد به استفاده مواد مخدر هستند که از این تعداد ۴ هزار تن آنان را زنان تشکیل می دهند.

فیض الدین رحیمی معاون اتحادیه کمپ های ترک اعتیاد ولایت هرات امروز (یکشنبه ۱۱ میزان) به خبرنگار خبرگزاری رها گفت در حال حاضر در حدود ۷۵ هزار نفر در این ولایت به استفاده از مواد مخدر اعتیاد دارد که از این تعداد ۴ هزار تن آنان را زنان تشکیل می دهند.

آقای رحیمی به آماری تکان دهنده اشاره کرد و گفت برخی از زنان که در کمپ های ترک اعتیاد در این ولایت حضور دارند از دخترانی ۱۲ ساله تا زنانی ۶۰ ساله هستند.

وی اما ابراز امیدواری کرده و می گوید براساس آمارها تقریبا حدود ۸۰ درصد از معتادانی که در کمپ های ترک اعتیاد در این ولایت بستری می شوند، پس از گذراندن دوره های ویژه در این کمپ ها، اعتیاد را ترک می کنند و به آغوش گرم خانواده های خود باز می گردند.

او گفت ولایت هرات ۱۵ کمپ ترک اعتیاد دارد که در حال حاضر در حدود یک هزار معتاد در این کمپ ها دوره های ترک اعتیادشان را می گذرانند.

آقای فیض الدین رحیمی علاوه می کند بیکاری و مشکلات اقتصادی از اصلی ترین دلایل شهروندان برای رو آوردن به سمت مواد مخدر می باشد.

وی گفت در اکثر خیابان های ولایت هرات گدایانی مشاهده می شود که به مواد مخدر اعتیاد دارند و از طریق گدایی پول مورد نیاز برای مصرف مواد مخدر خود را بدست می آورند.  

آقای رحیمی از مسئولین، خیرین و سرمایه گذاران کشور خواست تا در این قسمت توجهی ویژه داشته باشند تا بتوانند آمار اعتیاد را کاهش دهند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.