• انتشار: 31 مارس 2020
  • ساعت: 21:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43100
پرینت

مسئولان محلی هرات: والی هرات صلاحیت مصرف ۴۰۰ میلیون را ندارد

رئیس شورای ولایتی هرات می گوید ۴۰۰ میلیون افغانی اختصاص داده شده به ولایت هرات برای مبارزه با کرونا هنوز در هیچ بخشی به مصرف نرسیده است و انگار والی هرات صلاحیت مصرف آن را ندارد.

هم‌زمان با افزایش روزافزون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هرات، شماری از مسئولان محلی این ولایت گفته‌اند والی هرات صلاحیت مصرف ۴۰۰ میلیون افغانی ویژۀ مبارزه با کرونا را ندارد.

کامران علیزایی، رئیس شورای ولایتی هرات امروز (سه‌شنبه، دوازدهم حمل) در یک نشست خبری با انتقاد از کارکرد حکومت مرکزی به‌ویژه وزارت صحت در این ولایت می‌گوید حکومت ۴۰۰ میلیون افغانی را برای مبارزه با بیماری کرونا به ولایت هرات اختصاص داده است، اما والی این ولایت صلاحت مصرف آن را ندارد.

او گفته است: در شرایط کنونی هرات سخت به بودجه نیاز دارد و رئیس جمهور باید فرمان فوق‌العاده‌یی را جهت مصرف ۴۰۰ میلیون پول اختصاص‌یافته به این ولایت صادر کند.

آقای علیزایی از عملی‌نشدن برنامه قیود روزگردی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید حکومت نیز برای باشندگان این ولایت هیچ نوع کمکی نکرده است.

عبدالقیوم رحیمی، والی هرات، از رسیدن کمک ۴۰۰ میلیون افغانی به این ولایت اطمینان می‌دهد، اما در باره این‌که صلاحیت مصرف آن را دارد یا نه، پاسخ روشنی نمی‌دهد.

هرات، در غرب کشور بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارد و سه تن در پی ابتلا به این ویروس جان داده‌اند.

تاکنون ۱۷۴ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.