• انتشار: 6 اکتبر 2016
  • ساعت: 19:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 14043
پرینت

مسئله قانومند شدن حضور مهاجرین افغان در ایران مورد بحث قرار گرفت

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور صبح امروز (پنجشنبه) در محل اقامت خویش در ژنو با حسین ذوالفقاری معاون وزیر داخله ایران دیدار کرد و طرفین در خصوص مسئله قانونمند شدن حضور مهاجران افغان در ایران به گفتگو نشستند.

در این دیدار، آقای عبدالله ضمن قدردانی از همکاری های همه جانبه ایران با مهاجران افغانستانی، از روابط ایران و افغانستان به عنوان روابطی نیک و حسنه یاد کرد.

رئیس اجرایی کشور افزود “افغانستان علاقمند است سلسله مهاجرت‌ ها پایان یابد و از مهاجران این کشور که سالیانی ‌است در بیرون از افغانستان به سر می ‌برند با آغوش گرم استقبال نماید. ولی با در نظرداشت واقعیت‌ها و وضعیت موجود خواهان همکاری بیشتر جمهوری اسلامی ایران با مهاجرین است.”

معاون وزیر امور داخله ایران نیز ضمن قدردانی از رئیس اجرایی کشور به خاطر روابط دوستانه و حسنه میان دو کشور، به آقای عبدالله از همکاری های کشورش برای مهاجران افغانستانی اطمینان داد.

حسین ذوالفقاری گفت ایران اخیرا اقدامات مناسبی در قبال مهاجران افغانستانی روی دست گرفته و از تصمیم های جدید این کشور در پیوند به حل مشکل بیمه مهاجران افغانستانی و حق آموزش و پرورش اطفال مهاجر سخن به میان آورد.

در این نشست همچنین موضوع قانونمند شدن حضور مهاجران فاقد مدارک افغانستان در ایران، و حضور قانونمند کارگران افغانستانی در ایران، مبارزه با مواد مخدر، همکاری ها میان دو کشور در بخش کشت بدیل در افغانستان و همکاری مشترک در مرزهای ایران و افغانستان بین دو طرف مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.