• انتشار: 2 جولای 2016
  • ساعت: 10:00
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10468
پرینت

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری افتتاح شد

مقام های حکومتی برای مبارزه بهتر با فساد اداری “مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری” را در حضور اعضای کابینه و رییسان مجلس های شورای ملی افتتاح کردند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری هنگام افتتاح این مرکز، از مسئولان مرکز عدلی و قضایی خواست که به قوانین اتکا داشته باشند و دقت و سرعت عمل را در نظر گیرند. او گفت که به دقت قضایا را پیگیری کنند، تا افراد آلوده و غیر آلوده با فساد، تفکیک شوند.

همچنان رئیس جمهور افزود، مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری باید در اجراات خویش قاطعیت داشته باشد و فیصله های آن بدون در نظرداشت موقف اشخاص صورت گیرد.

آقای غنی به حادثه روز پنجشنبه کابل اشاره کرد و گفت که کشف جرایم توسط پولیس و تحقیق آن و اقامه دعوا علیه متهم در محکمه از طرف دادستان مطابق احکام قانون صورت می گیرد. او تاکید کرد که باید قانون بدون در نظر داشت موقف، بالای همه تطبیق گردد.

رئیس جمهور از دادگاه عالی به خاطر اصلاحات به وجود آمده از جمله تبدیلی هزار تن از قضات، تغییرات در دادستانی و فعال شدن بهتر مرکز جرایم سنگین وزارت امور داخله تشکری کرد.

در این نشست عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افزود که مرکز متذکره به منظور اهداف سیاسی ایجاد نشده و ما مجال استفاده سیاسی از آنرا نمی دهیم.

وی گفت که اصلاحات در سیستم عدلی و قضایی کشور آغاز شده است و در مطابقت با قانون تطبیق می گردد. او خاطر نشان کرد که ایجاد این مرکز در راستای تحقق خواست مشروع و برحق مردم افغانستان می باشد.

داکتر عبدالله گفت که هدف، اراده و عزم این است که این مرکز به موفقیت نایل آید و مردم انتظارات خوبی از آن داشته باشند.

سپس محمد فرید حمیدی دادستان کل کشور صحبت کرده گفت که خوشی و غم مردم ما باهم عجین شده است، امروز فرزندان روزه دار ما به شهادت رسیدند و در عین حال خبر خوش افتتاح این مرکز برای خدمتگزاری به مردم افغانستان است.

فرید حمیدی به مردم افغانستان اطمینان داده گفت که بعد از این دستان و سهم مامورین دولتی را از جیب مردم افغانستان کوتاه می کنیم.

او گفت که ایجاد مرکز عدلی و قضایی اطمینان است برای مردم افغانستان که عدالت تامین می شود، حاکمیت قانون به وجود می آید و به مردم فرصت داده می شود که در سایه حمایت از قانون زنده گی کنند و برای حمایت از حقوق، آزادی ها، عدالت و حاکمیت قانون امیدوار باشند.

دادستان کل کشور خاطر نشان کرد که مبارزه ما بی طرفانه، منصفانه، بادقت، با قاطعیت و غیر سیاسی است و اجراات این مرکز با دید واضح بوده و سلیقه ای و سیاسی نخواهد بود.

حمیدی گفت که مبارزه با فساد تنها برای امروز نیست بلکه برای ایجاد زندگی مطمئن و آبرومندانه برای نسل های آینده است، پس این مبارزه را با باید جدی بگیریم و آنرا قاطعانه به پیش ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.