اجتماعی

مرکز خبرنگاران افغانستان: لت و کوب مجری رادیو دوست ننگرهار فشار بر رسانه هاست

مرکز خبرنگاران افغانستان در واکنش به گزارش ها درباره لت و کوب خانم «سلگی احساس» مجری «رادیو دوست» ولایت ننگرهار توسط نیروهای طالبان، گفته است که این رویداد نمونه ای از تشدید فشارها بر رسانه ها و خبرنگاران می باشد و محکوم است.  

این مرکز با نشر خبرنامه ای گفته است که سلگی احساس به دلیل لت و کوب به شفاخانه منتقل شده و به شدت ترسیده است.

خانم احساس چاشت روز چهارشنبه (۲۹ سرطان) در روستای «موی مبارک» از مربوطات ولسوالی سرخ رود ولایت ننگرهار، پس از پایان کار به سوی خانه اش روان بود که از سوی افراد مسلح ابتدا با شلیک مرمی متوقف می شود و سپس به شدت با ضربات قنداق تفنگ لت و کوب می گردد.

یک خبرنگار محلی در جلال آباد به مرکز خبرنگاران افغانستان می گوید که خانم سلگی احساس به طور همزمان به عنوان قابله در یک شفاخانه خصوصی نیز فعالیت می کند.

گفته می شود که عاملین لت و کوب خانم سلگی احساس نیروهای امارت اسلامی طالبان بوده اند، اما ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در ننگرهار این ادعا را تایید نکرده و می گوید که در مورد چگونگی قضیه و عوامل آن تحقیق می کند.

مرکز خبرنگاران افغانستان همچنین گفته است که پیش از این در تاریخ ۱۶ جوزای سال جاری، سهار سیرت صافی، مدیر مسوول رادیو دوست از سوی استخبارات طالبان در کابل بازداشت و پس از ۲۸ روز به شکل مشروط آزاد شد.

این مرکز می گوید که بعد از سقوط نظام جمهوری و روی کارآمدن امارت اسلامی، کار رسانه ای در کشور به شدت دگرگون شده و بیش از نیمی از رسانه های آزاد مسدود و صدها خبرنگار و کارمند رسانه ای از کشور خارج شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا