• انتشار: ۲۹ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۵۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10145
پرینت

مرز تورخم بعد از پنج روز باز شد

مرز تورخم بعد از پنج روز مسدود بودن، صبح امروز شنبه بر روی مسافران باز شد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار ضمن تایید این خبر به خبرگزاری رها گفت: رایزنی ها بین مقام های افغانستان و پاکستان باعث شد که صبح امروز، مرز بر روی مسافران باز شود.
روز پنجشنبه نیز عمر زاخیلوال، سفیر افغانستان در پاکستان نیز اعلام کرده بود که با رایزنی هایی که صورت گرفته، بین مرزبانان آتش بس اعلام شده است.
عصر روز یکشنبه هفته گذشته، زمانی که مرزبانان کشور پاکستان می خواستند یک مرکز بازرسی در نقطه صفری مرز ایجاد کنند با مخالفت مرزبانان افغانستانی مواجه شدند و این امر منجر به درگیری شد.
اکنون بعد از ۵ روز سخنگوی ولایت ننگرهار می گوید که که در حال حاضر تنها اشخاصی اجازه عبور و مرور را دارند که ویزه رفت و آمد داشته باشند.
نظامیان کشور نیز گفته اند که مرز به روی مسافران باز شده و نظامیان پاکستانی ساخت تاسیسات نظامی در مروز را متوقف کرده اند.
تورخم یکی از مرز های مشترک افغانستان و پاکستان است که گفته می شود که این مرز مهم ترین راه برای کالا های وارداتی کشور است که بیشتر کالای افغانستان از این تورخم وارد می شود.
قبل از معاون اتاق تجارت از مسدود شدن این مرز اظهار نگرانی کرده بود و گفته بود که بسته شدن مرز باعث ضررهای فراوانی به تاجران کشور می شود.
طی این روزها، هزاران واسطه باری دو طرف مرز گیر مانده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.