• انتشار: 14 ژانویه 2021
  • ساعت: 16:22
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 53281
پرینت

مردی در کابل به جرم تجاوز جنسی به یک زن به هفده سال زندان محکوم شد

دادستانی کل امروز (پنج‌شنبه، ۲۵ جدی) اعلام کرد ۱۷ سال زندان برای متهم اصلی و تحت پیگرد قرار گرفتن پنج دیگر در پیوند به قضیه تجاوز جنسی گروهی بالای دو زن در ولایت کاپیسا حکم صادر شد.

دادستانی کل می‌گوید یک مرد به اتهام تجاوز جنسی به یک زن، به ۱۷ سال زندان از سوی محکمه ابتدایی حوزه دوم امنیتی شهر کابل محکوم شد.

دادستانی کل امروز (پنج‌شنبه، ۲۵ جدی) در برگه فیس‌بوک خود اعلام کرد ۱۷ سال زندان برای متهم اصلی و تحت پیگرد قرار گرفتن پنج دیگر در پیوند به قضیه تجاوز جنسی گروهی بالای دو زن در ولایت کاپیسا حکم صادر شد.

به گفته‌ای دادستانی کل کشور، دو زن که در تاریخ پنجم ماه میزان سال جاری به منطقه صیاد ولایت کاپیسا برای تفریح رفته بودند ابتداء اختطاف و سپس مورد تجاوز جنسی گروهی قرار گرفتند.

در خبرنامه دادستانی کل آمده: «در ارتباط با این قضیه در آن زمان شش تن از سوی منسوبین کشفی و امنیتی بازداشت شد. از میان بازداشت‌شدگان یک تن آنان به اسم فاضل توسط دختران متضرر این قضیه در صف لاین و تحقیقات څارنوالی مربوط، به عنوان متهم اصلی شناخته شد.»

این خبرنامه علاوه کرده است در مورد پنج تن دیگر این متهمان، به خاطر عدم دخالت آنان در قضیه، فیصله عدم لزوم دعوای جزایی صادر شد.

دادستانی کل خاطرنشان ساخت به منظور جلوگیری از اعمال نفوذ، تسریع در روند رسیدگی و تامین هرچه بیشتر عدالت، این قضیه به مرکز انتقال و به خاطر تحقیقات و رسیدگی به موقع، به ریاست عمومی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی سپرده شد.

فاضل که به عنوان متهم اصلی این قضیه شناخته شده بود، از سوی ریاست دیوان رسیدگی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی محکمه ابتدائیه حوزه دوم امنیتی شهر کابل به جرم اختطاف به ۱۵ سال و به جرم تجاوز جنسی به ۱۷ سال زندان محکوم به مجازات شد.

همچنان پنج تن دیگر بنام‌های گل‌رحمن، راشد، فواد، خیبر و نعیم که در نتیجه تحقیقات دادستانی در پیوند به این قضیه به عنوان شرکای جرمی فاضل شناخته شده‌اند، حکم گرفتاری آن‌ها به مراجع کشفی و امنیتی صادر شده‌است.

این در حال است که دادستانی کل کشور در سال جاری خورشیدی دو هزار و ۹۹۰ قضیه خشونت در برابر زنان را در سراسر کشور رسیدگی کرده است که از این میان ۲۵۹ مورد آن را تجاوز جنسی تشکیل می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.