• انتشار: 25 اکتبر 2020
  • ساعت: 15:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50028
پرینت
واکنش ارگ به اظهارات اخیر حکمتیار

مردم نسبت به اظهارات حکمتیار بی تفاوت اند

ارگ در واکنش به اظهارات حکمتیار که گفته بود طالبان حکومت کنونی را نمی پذیرد و تنها راه حل تشکیل حکومت موقت است، اعلام کرد مردم به اظهارات حکمتیار اهمیتی نمی دهند.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، در واکنش به سخنان اخیر گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، گفت مردم افغانستان در برابر این نوع حرف‌ها بی‌تفاوت اند.

آقای صدیقی، روز یک‌شنبه (۴ عقرب)، در برگه‌ی تویترش نوشت: «در کشور ما آزادی بیان است و‌ حکومت هم به آزادی‌های سیاسی متعهد است. این آقا اما، در چهار دهه‌‌ی اخیر، به غیر از چنین جمله‌هایی و مخالفت با نظام‌ها بر سر اقتدار،هیچ پیام دیگری به مردم افغانستان نداشته است، مردم در برابر این نوع سخنان بی‌تفاوت اند.»

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، روز یک‌شنبه (۴ عقرب)، در یک نشست خبری گفت گروه طالبان، حکومت برحال را نمی‌پذیرد و به همین دلیل، حکومت موقت تنها راه حل است.

او که در مورد نتیجه‌ی سفر اخیرش به اسلام‌آباد سخن می‌ گفت، افزود صلح در افغانستان تامین خواهد شد و او این کار را انجام خواهد داد. به گفته‌ی آقای حکمتیار، دولت پاکستان اطمینان داده که در روند صلح افغانستان صادقانه کار خواهد کرد.

گلبدین حکمتیار، چند روز پیش در سفری به اسلام‌آباد، با مقام‌های بلندرتبه‌ی پاکستان به شمول عمران خان، نخست‌وزیر و شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی این کشور، دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.