• انتشار: 10 فوریه 2018
  • ساعت: 12:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26307
پرینت
عطا محمد نور:

مردم در تعیین سرنوشت خود نقش نداشته باشند، با قدرت به مخالفت خود با دولت ادامه می دهم

والی بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان اعلام کرد تا زمانی که حکومت وحدت ملی به مردم اجازه ندهد که درباره تعیین سرنوشت شان تصمیم بگیرند، با قدرت به مخالفت خود با حکومت وحدت ملی ادامه می دهد.

در حالی که مقامات امریکایی تلاش می‌کنند تا با ایجاد “شورای قیادت افغانستان” از برگزار انتخابات جلوگیری کرده و مدت کاری حکومت وحدت ملی را تمدید کند اما عطامحمد نور تاکید کرده است که حکومت وحدت ملی نمی‌تواند درباره سرنوشت افغانستان تصمیم بگیرد.
والی بلخ در دیدار با بزرگان اقوام در این ولایت تصریح کرد که مردم افغانستان باید درباره تعیین سرنوشت شان تصمیم بگیرند و تا زمانی که این امر تحقق نیابد به مخالفت با رهبران حکومت وحدت ملی ادامه خواهد داد.
وی افزود: حکومت وحدت ملی حق مردم افغانستان را نادیده گرفته است، فقر و ناامنی بی داد می‌کند، تا زمانی که مردم درباره سرنوشت شان تصمیم نگیرند بدون هیچ ترسی به اعتراض ادامه خواهد داد.
عطامحمد نور اظهار داشت: درحالیکه فقر افزایش یافته است اما رهبران حکومت وحدت ملی توان مدیریت کمک‌های بین‌المللی به افغانستان را ندارند و به مردم وعده‌های دروغ می‌دهند.
اختلافات بین ارگ ریاست جمهوری افغانستان و عطامحمد نور در حالی ادامه دارد که مذاکرات بین حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری افغانستان درباره تغییر رهبری در ولایت بلخ به بن بست خورده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.