• انتشار: 29 مارس 2020
  • ساعت: 18:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43002
پرینت

مردم از کرونا و طالب به یک اندازه می ترسند

ر روزهایی که تمامی انرژی دولت صرف مبارزه با ویروس کرونا می‌شود، گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای ارتش، پولیس ملی و محلی در ولسوالی‌های امام‌صاحب، دشت‌ارچی، خان‌آباد و مرکز ولایت کندز حمله کرده زمینۀ مبارزه با ویروس کرونا را برای حکومت محلی و باشندگان این شهر تنگ کرده‌اند.

شماری از باشندگان و فعالین مدنی ولایت کندز در کنار نگرانی از شیوع ویروس کرونا در کل کشور، از حملات تهاجمی طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در مرکز و ولسوالی‌های این شهر نیز در هراس‌اند.

 آنان از طرف‎های درگیر جنگ در کشور می‌خواهند در این روزهای دشوار به‌جای پهن‌کردن دامن جنگ و ناامنی، انرژی‌شان را برای مبارزه با ویروس کرونا مصرف کنند.

مرضیه رستمی، یکی از زنان فعال کندز می‌گوید او و همراهانش این روزها کارزاری را برای مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهر و ولسوالی‌های این ولایت به راه انداخته‌اند، اما حملات طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی نگرانی مردم را برانگیخته و مانع کار در این زمنیه شده است.

او از طرف‌های درگیر جنگ در این ولایت خواستار آتش‌بس شده و آنان را برای مبارزه با ویروس کرونا فراخوانده است.

هجرت‌الله اکبری، سخنگوی پولیس کندز می‌گوید گروه طالبان در ده روز اخیر بیش‌ از ۸ بار بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت حمله کرده‌اند و با مقاومت این نیروها روبه‌رو شده‌اند.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به سلام‌وطندار می‌گوید این گروه از شدت حملاتش چهل درصد کاسته است.

به گفته او، دلیل حملات این گروه، تحرک نیروهای امنیتی در مناطق زیر تصرف افراد آنان بوده است.

بر اساس گزارش مسئولان محلی کندز، در روزهای اخیر ۵ نیروی امنیتی از سوی طالبان در این ولایت کشته شده‌اند و چهار تن دیگرشان زخم برداشته‌اند. آنان تلفات وارد شده به طالبان را ۱۰ کشته و ۷  زخمی گزارش کرده‌اند.

در روزهایی که تمامی انرژی دولت صرف مبارزه با ویروس کرونا می‌شود، گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای ارتش، پولیس ملی و محلی در ولسوالی‌های امام‌صاحب، دشت‌ارچی، خان‌آباد و مرکز ولایت کندز حمله کرده زمینۀ مبارزه با ویروس کرونا را برای حکومت محلی و باشندگان این شهر تنگ کرده‌اند.

تاکنون ۱۱۷ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان سه تن جان باخته‌اند. وزارت صحت کشور به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس بزرگ‌شهرهای کشور را قرنطین اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.