• انتشار: 29 اکتبر 2017
  • ساعت: 18:57
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25298
پرینت

مراسم جمع آوری پول برای نابودسازی پولیو در افغانستان برگزار شد

تیم بشردوستانه بریتانیا و باشگاه «روتری» با برگزاری یک مراسم فرهنگی در سفارت انگلیس در کابل از روز جهانی پولیو (فلج اطفال) تجلیل کرده و برای پایان بخشیدن به این معضل پول جمع آوری کردند.

لازم به ذکر است که شعار امسال کمپاین ریشه کن ساختن پولیو، «ما بسیار به نابودسازی همیشگی پولیو نزدیک هستیم» می باشد.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور که در این مراسم حضور داشت، گفت: “تلاش های بسیار کرده ایم تا به تمامی کودکان افغانستان در هر جایی که زندگی می کنند، دسترسی داشته باشیم. می خواهم از همکاران مان و تمامی کسانی که در خط مقدم این کمپاین به طور خستگی ناپذیر برای نابودسازی این بیماری بی رحم تلاش کرده اند، قدردانی کنم.”

لازم به ذکر است که پول های جمع آوری شده توسط این کمپاین برای واکسین کردن دست کم ۳۲ هزار کودک در سراسر افغانستان و فعالیت های اطلاع رسانی عامه در زمینه پولیو به مصرف خواهد رسید.

نیکولاس کی سفیر انگلیس در کابل نیز گفت: “بریتانیا ۴۰۰ میلیون یورو برای حمایت از فعالیت های نابودسازی مرض پولیو در سه کشور نهایی که در آن ها وقایع پولیو دیده می شود پرداخت می کند. این کشورها شامل نیجریه، پاکستان و افغانستان می باشد.”

وی افزود: “بسیار خرسندم که مراسم امروز بر نابودسازی این بیماری بی رحم تمرکز دارد که دیگر هیچ جایی در قرن بیست و یکم ندارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.