• انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۰۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 42311
پرینت

مراسم تحلیف غنی آغاز شد

لحظاتی پیش اشرف غنی طی تشریفات خاص برای ادای مراسم سوگند ریاست جمهوری وارد ارگ شد.

لحظاتی قبل محمد اشرف غنی در حالیکه با موترهای لوکس مشکی رنگ اسکورت می شد برای ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور افغانستان وارد ارگ شد.

اشرف غنی پس از پیاده شدن از یکی از موتر های سیاه رنگ لوکس در حالیکه با اقتدار راه می رفت روی سکوی ویژه ایستاد و به سرود جمهوری اسلامی افغانستان که توسط تیم ویژه نواخته شد گوش فرا داد.

زلمی خلیل زاد، سفیر امریکا و جنرال اسکات میلر و سفرای کشورهای ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، اندونزی و برخی کشورهای عربی نیز در ارگ حضور یافته اند.

رئیس جمهور غنی هم اکنون مشغول تشریفات مراسم تحلیف می باشد.

این در حالی ست که مراسم مشابه در کاخ سپیدار از سوی عبدالله جریان دارد.

رئیس جمهور غنی همراه دو معاون و بانوی اول هم اکنون در جمع مهمانان مراسم تحلیف وارد شده و یوسف غضنفر که فرد چهارم در حکومت غنی به حساب می آید نیز همراه غنی است.

هیات قضایی هم در جایگاه ویژه در ارگ مستقر شده است.

مراسم سوگند عبدالله در سپیدار هم جریان دارد و مشخص نیست ابتدا غنی سوگند یاد می کند یا عبدالله اما شنیده شده که عبدالله منتظر می ماند ابتدا غنی به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کند.

گفته می شود در مجموع نزدیک به ده هزار نفر به مراسم تحلیف غنی و عبدالله دعوت شده اند اما مهانان خارجی در ارگ بیشتر به چشم می خورند.

این درحالی ست که تلاش های زلمی خلیل زاد از دیروز تا این لحظه برای جلوگیری از برگزاری دو مراسم تحلیف به جایی نرسیده است.

مراسم تحلیف غنی و عبدالله به طور همزمان در حالی برگزار می شود که نگرانی در چشمان مردم افغانستان نسبت به آینده کشورشان به وضوح دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.