• انتشار: 12 نوامبر 2015
  • ساعت: 20:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4302
پرینت
نمایندگان تظاهرکنندگان:

مذاکره کنندگان داخل ارگ، گزینشی بودند

عده ای از کسانی که روز گذشته شعار می دادند و قطعنامه را می خواندند ادعا می کنند که مذاکره کنندگانی که داخل ارگ شده بودند، گزینشی بوده اند.

جواد سلطانی، عضو ستاد برگزاری تظاهرات می گوید که افرادی توسط معاون رئیس جمهوری و معاون ریاست اجرایی گزینش شده بودند و به داخل ارگ راه یافتند.

آقای سلطانی افزود که افرادی که داخل ارگ رفته بودند گزینشی بودند و مذاکرات تبادل شده هم گزینشی نشر شده است.

روز گذشته بعد از اینکه تظاهرات کاملا مسالمت آمیز به خشونت کشیده شد و تظاهر کنندگان تا دروازه اداره امور ریاست جمهوری و وزارت دفاع پیش رفتند، ارگ قبول کرد که با تظاهرکنندگان مذاکره کند.

جواد سلطانی درقسمتی دیگر از سخنان خود گفت که ارگ همانگونه که می خواست افراد مذاکره کننده را گزینش کرد و مذاکرات را به سود خود هدایت داد.

وی ادامه داد که نمایندگان واقعی تظاهر کنندگان نیز داخل ارگ رفته بودند ولی تنها صدای آنان از رادیو منتشر شده بود ولی تصاویر آنان نشر نشده بود.

این نمایندگان تظاهرکنندگان می گویند که تا زمانی که خواسته های آنان بر آورده نشود، به حرکت های مدنی خود ادامه می دهند.

در همین حال سمیع دره ای، فعال مدنی و عضو ستاد برگزاری می گوید که گفته های رئیس جمهوری به صورت تلویحی بوده و هیچ قول قطعی به مردم نداده است.

وی در مورد تدفین اجساد نیز گفت “اگر خانواده های شهدا اجازه دهند ما به حرکت های دادخواهانه خود ادامه می دهیم و در غیر آن شهدا را دفن خواهیم کرد.”

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی در صفحه های خود نگاشته بودند که این سخنان به این دلیل است که نمایندگان تظاهر کنندگان معامله ای با مقام های دولتی کرده است و تصمیم به ختم تظاهرات گرفته است.

آقای دره ای اما گفت که هیچ معامله ای صورت نگرفته و این جریان را نیز هیچ حزب و شاخه ای سیاسی حمایت نمی کرد.

روز گذشته بزرگترین تظاهرات تاریخ افغانستان رقم خورد و هزاران تن برای دادخواهی به خیابان ها ریختند و تا دروازه اداره امور ریاست جمهوری پیش رفتند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.