• انتشار: 27 فوریه 2020
  • ساعت: 15:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41997
پرینت
با پا درمیانی زلمی خلیل زاد

مذاکره تیم های عبدالله و غنی آغاز شد/معرفی والیان جدید متوقف شد

این دو تیم در حالی به‌خاطر حل تنش‌های انتخاباتی وارد مذاکره شده‌اند که قرار است توافق‌نامه صلح میان آمریکا و مذاکره‌کنندگان طالبان روز شنبه، دهم حوت به امضا برسد.

عنایت‌الله بابر فرهمند، معاون نخست دستۀ انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی با نشر توییتی از آغاز مذاکره با رهبری تیم دولت‌ساز به‌خاطر حل تنش‌های انتخاباتی خبر داده است.

آقای فرهمند در توییتی نگاشت: «مذاکرات دو ‌تیم انتخاباتی با پادرمیانی نماینده ویژه ایالات متحده امریکا، در آستانه امضای توافق‌نامه صلح آغاز شده است.»

به گفتۀ معاون دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، دو طرف به تأخیر برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور و توقف تعیین والی‌ها موافقت کرده‌اند.

آقای فرهمند تصریح کرد صلح یکی از اولویت‌های دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی است اما این تیم برای دفاع از آرای پاک مردم متعهد است.

تنش‌های انتخاباتی پس از اعلام نتیجۀ نهایی سبب شد که مراسم تحلیف رئیس‌جمهور به تعویق بیفتد.

قرار بود مراسم تحلیف رئیس‌جمهور امروز پنج‌شنبه برگزار شود، اما ارگ ریاست جمهوری ناوقت روز گذشته با نشر اعلامیه‌یی گفت این مراسم تا نوزدهم ماه جاری به تعویق افتاده است.

این دو تیم در حالی به‌خاطر حل تنش‌های انتخاباتی وارد مذاکره شده‌اند که قرار است توافق‌نامه صلح میان آمریکا و مذاکره‌کنندگان طالبان روز شنبه، دهم حوت به امضا برسد.

وزارت خارجۀ پاکستان صبح امروز در بیانیه‌یی از سفر عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان به قطر خبر داد. گزارش‌ها می‌رساند خان به‌خاطر اشتراک در مراسم امضای توافق‌نامه صلح به این کشور سفر کرده‌ است.

به گزارش دیلی‌تایمز، در مراسم امضای توافق‌نامه صلح، نمایندگان بیش از بیست کشور جهان، مقامات سازمان ملل، اتحادیه اروپا و ۲۵ تن از رهبران طالبان شرکت خواهند کرد، اما به نمایندگی از دولت افغانستان هیچ‌کسی در این مراسم دعوت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.