• انتشار: 17 دسامبر 2015
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5200
پرینت
سفیر افغانستان در آمریکا:

مذاکره با طالبان از موقف قوی صورت خواهد گرفت

مقام های سفارت افغانستان در واشنگتن می گویند که حکومت وحدت ملی به پروسه صلح متعهد است؛ اما مذاکرات صلح با طالبان را از موقف قوى انجام خواهند داد.

 

حمدالله محب، سفیر افغانستان در واشنگتن، روز گذشته در نشست فراغت محصلین بخش روابط بین المللى امنیتى پوهنتون دفاعى ملى امریکا گفت:” رئیس جمهوری در این مورد موقف واضح دارد و از آن نخواهد گذشت.

آقای محب گفته، هیچ نوع معامله اى در تضاد با قانون اساسى باشد، انجام نخواهد داد.

به گفتۀ وى، همسایه هاى افغانستان، اروپا، امریکا و تمام جهان خوب می دانند که تروریزم، مواد مخدر و قاچاق انسان، از مشکلات جهانى است که همۀ انان از این ناحیه تهدید می شوند.

سفیر افغانستان گفته، گروه داعش، در حال حاضر  چالش هاى امنیتى در افغانستان به وجود آورده و قوت هاى بین المللى براى از بین بردن این گروه تصمیم گرفته اند.

به گفتۀ محب، افغانستان بدون کمک و همکارى قوت هاى بین المللى نمى تواند، این گروه مسلح تروریستی و نوظهور را شکست دهد.

این در حالیست که پیش از این،  مقام های افغانستان، ایالات متحدۀ امریکا و پاکستان در یک نشست سه حانبه در حاشیه نشست کشور های قلب آسیا در اسلام آباد در مورد ازسرگیری گفتگوهای صلح حکومت افغانستان با گروه طالبان به توافق رسیدند.

با این حال، مقام های شورای عالی صلح در کابل می گویند: دور دوم گفتگو های صلح با طالبان مسلح به زودی انجام خواهد شد؛ اما تاکنون هیات مذاکره کننده، مکان و زمان این دور مذاکرات مشخص نشده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.