سیاستِتیتر یک

“مذاکرات مستقیم دولت افغانستان با طالبان کمتر از دو هفته دیگر برگزار می شود”

اعضای گروه همکاری های چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان امروز سه شنبه پس از پایان چهارمین نشست خود بیانیه ای مشترک صادر کردند.

این بیانیه مشترک می نویسد “اعضای گروه همکاری های چهارجانبه از طالبان و دیگر گروه های مسلح مخالف دولت می خواهد تا از طریق نماینده های قانونی خود به اولین دور از مذاکرات مستقیم صلح بپیوندند.”

بیانیه می افزاید که پاکستان پیشنهاد کرده تا میزبانی اولین دور از مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان پس از افشای مرگ ملا عمر را بر عهده بگیرد.

گروه همکاری های چهارجانبه در بیانیه خود همچنین نوشتند که پنجمین دور از نشست های این اعضا پس از برگزاری اولین مذاکرات صلح مستقیم دولت افغانستان با طالبان برگزار می گردد.

قابل ذکر است که در نشست گروه همکاری های چهارجانبه، حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزارت خارجه، عزیز احمد چودری معاون وزارت خارجه پاکستان، یوا جینگ سفیر چین و دیوید لیندوال کاردار آمریکا حضور داشتند.

بیانیه مشترک همچنین علاوه می کند که گروه همکاری های چهارجانبه از بیانیه محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان در ۱۵ فبروری استقبال می کند. رئیس جمهوری کشور در ۱۵ فبروری اعلام کرده بود که دولت وحدت ملی همچنان متعهد به برقراری صلح با گروه طالبان و حزب حکمتیار می باشد.

لازم به ذکراست که گروه همکاری های چهارجانبه همچنین از طرح پیشنهادی دولت افغانستان برای دخیل نمودن علمای پاکستان و افغانستان در پروسه صلح استقبال کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا