• انتشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۴۰
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 29866
پرینت
سفیر روسیه در کابل

مذاکرات صلح مسکو قرار است بزودی برگزار شود

سفیر روسیه در کابل از آغاز گفتگوهای مستقیم صلح میان دولت افغانستان و طالبان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش رها، الکساندر مانتسکی سفیر روسیه در کابل بر حفظ موقف این کشور برای فراهم سازی گفتگوهای مستقیم صلح میان حکومت افغانستان و طالبان تأکید می‌ورزد و می‌گوید که برای آغاز نشست صلح مسکو در حال مذاکره با حکومت افغانستان هستند.

سفیر روسیه دیدار اخیر نماینده امریکا برای صلح افغانستان را با طالبان پیشرفت مثبت در روند صلح ارزیابی کرده و گفتگوهای صلح راتنها راه حل جنگ در افغانستان می داند.

آقای مانتسکی گفت: «ما اکنون روی برگزاری نشست صلح مسکو با حکومت افغانستان کار می‌کنیم. قرار است که این نشست بزودی برگذار شود. ما در این نشست از همسایه‌های افغانستان، کشورهای آسیای مرکزی و نمایندگان طالبان دعوت خواهیم کردهدف این نشست فراهم ساختن زمینه گفتگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان است.»
هنوز یک هفته از خبر دیدار زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان با طالبان نمی گذرد، اما سفیر روسیه در کابل تلاش های اخیر امریکا برای آوردن صلح در افغانستان را پیشرفت مثبت در روند صلح افغانستان ارزیابی نموده و می گوید:
«دیدار او با طالبان یک پیشرفت مثبت در روند صلح افغانستان است. پیش از این نیز روسیه خواسته بود که حکومت افغانستان با طالبان گفتگوهای مستقیم را آغاز کند و این یک پیشرفت مثبت است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.