• انتشار: 27 آگوست 2018
  • ساعت: 21:56
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 28772
پرینت
با توافق کابل و مسکو

مذاکرات صلح مسکو به تأخیر افتاد

در گفت‌وگوی تلفنی میان رییس جمهور افغانستان و وزیر خارجه روسیه، طرفین توافق کردند تا به منظور آمادگی‌ بیشتر، مذاکرات صلح مسکو به تأخیر بیافتد.

به گزارش رها پرس رییس جمهور غنی طی تماس تلفنی با «سرگئی لاوروف» در خصوص مذاکرات صلحی که قرار است در مسکو برگزار شود گفت‌وگو کرد.
غنی در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن قدردانی از تلاش‌های دوستان منطقه‌ای و بین‌المللی به خصوص دولت روسیه به خاطر تامین صلح دائمی در افغانستان، گفت: برنامۀ همه جانبۀ صلح در کنفرانس دوم کابل که در مشورت با اقشار مختلف مردم افغانستان و حمایت جامعۀ بین‌المللی ترتیب داده شده بود چارچوب کلی را که صلح تحت مالکیت افغانستانی‌هاست، برای رسیدن به صلح سراسری و پایدار تعیین کرده است.
وی افزود: هرگونه نشستی که در راستای صلح برگزار می‌شود، اگر در هماهنگی کامل با این موضوع باشد، تاثیرگذاری بیشتر این نشست‌ها را در پی خواهد داشت.
همچنین در این تماس تلفنی، لاوروف، وزیر امور خارجۀ روسیه گفت: مسکو بر دستیابی صلح به مالکیت افغانستانی‌ها، متعهد بوده و برای هرگونه همکاری موثر آماده است و در هماهنگی با حکومت افغانستان هرگونه تلاش و همکاری را انجام خواهد داد.
دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی تصمیم گرفتند تا به منظور آمادگی‌ها و تاثیرگذاری بیشتر، مذاکرات صلح مسکو با تأخیر برگزار شود تا هر دو کشور به‌صورت مشترک برای این نشست آمادگی پیدا کنند و طرفین بر رایزنی‌های مشترک در خصوص چگونگی و زمان برگزاری این نشست و مدیریت مذاکرات توسط دولت‌های افغانستان و روسیه به توافق رسیدند.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.