• انتشار: 9 اکتبر 2019
  • ساعت: 09:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38503
پرینت
منابع نزدیک به طالبان:

مذاکرات صلح امریکا و طالبان بعد از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری از سر گرفته می شود

برخی منابع نزدیک به طالبان مدعی شده اند که مذاکرات صلح امریکا با طالبان پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از سر گرفته می شود.

این منابع بر شروع دوباره مذاکرات صلح امریکا با طالبان تأکید کرده می گویند قبل از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با امریکا مذاکره نمی کنند.

شورای عالی صلح افغانستان نیز در اظهار نظری جداگانه می گوید مذاکرات صلح این بار با نتیجه مثبت به پایان می رسد.

ایالات متحده علی رغم ابراز امیدواری مردم در مورد آغاز دوباره مذاکرات صلح با طالبان، این مذاکرات را با اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تأخیر انداخته است.

منابع فوق، همچنین به دیدار اخیر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان با هیأت طالبان در پاکستان اشاره کرد و گفت در این دیدار دو طرف روی صلح و انتخابات به تفصیل صحبت کرده اند.

دو طرف در این دیدار توافق کردند که از سرگیری مذاکرات صلح می تواند انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را سبوتاژ کند بنابراین شروع دوباره مذاکرات صلح را به تاریخی بعد از اعلام نتایج انتخابات موکول کردند.

شورای عالی صلح افغانستان نیز صلح را اولویت اصلی مردم خوانده و اعلام کرده است این دور از مذاکرات صلح با طالبان با نتایج مثبت به پایان خواهد رسید.

از سویی هم پارلمان افغانستان از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است نتیجه انتخابات را هرچه سریع تر اعلام کند تا راه برای مذاکرات صلح با طالبان باز شود.

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی اما می گوید اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در زمان کمتر از ۵۰ روز امکان پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.