• انتشار: 20 جولای 2020
  • ساعت: 01:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45952
پرینت
گفت و گوی کاردار سفارت امریکا در کابل با کرزی و سیاف

مذاکرات بین الافغانی و آتش بس دائمی باید هرچه سریع تر برقرار شود

کاردار سفارت امریکا در کابل در گفت و گو با حامد کرزی رئیس جمهور پیشین و عبدالرب رسول سیاف از رهبران سرشناس جهادی بر آغاز هرچه سریع تر مذاکرات بین الافغانی و در ادام آتش بس دائمی تاکید کرد.

کاردار سفارت امریکا در کابل می‌گوید با حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور و عبدالرب رسول سیاف در مورد اهمیت تطبیق توافق‌نامه ۱۷ می بحث و تبادل نظر کرده است.
راس ویلسون کاردار سفارت امریکا در کابل روز یکشنبه(۲۹ سرطان) در چند رشته توییت از گفت‌وگو با حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور و استاد سیاف در مورد اهمیت پیشبرد توافق‌نامه ۱۷ ماه می بین رییس جمهور غنی و داکتر عبدالله خبر داد.
آقای ویلسون نگاشت: «ما از رهبران کشور تقاضا می‌کنیم عاجل دولت جدید را برقرار کند، شورای عالی برای مصالحه ملی را ایجاد، تبادله زندانیان را تکمیل و به سوی آغاز مذاکرات میان‌افغانی حرکت کند».
وی با بیان این که مردم افغانستان بی‌تابی خود را روشن ساخته، افزود: «گفت‌وگوهای میان‌افغانی را همین اکنون آغاز کنید تا بحث‌ها در مورد آتش‌بس جامع و دایمی شروع گردد».
کاردار سفارت امریکا در حالی این اظهارات را بیان می‌کند که بر اساس گزارش‌ها، روند مبادله زندانیان به دلایل قانونی تکمیل نگردیده و طالبان نیز حاضر نیست پیش از آزادی ۵ هزار زندانی این گروه، وارد مذاکرات مستقیم با حکومت افغانستان گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.