• انتشار: 30 اکتبر 2017
  • ساعت: 22:16
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25316
پرینت

مدیریت خدمات ترافیکی کابل به شهرداری کابل انتقال یافت

طی یک تفاهمنامه میان شهرداری کابل و وزارت امور داخله، صلاحیت ها و مدیریت خدمات امور ترافیکی شهر کابل به شهرداری کابل انتقال یافت.

به دنبال این تفاهنامه، امورات مربوط به ترافیک شهر کابل از این پس زیر نظر یک بورد مشترک به ریاست شهرداری کابل صورت خواهد گرفت.

مسئولین وزارت داخله اما می گویند که نظام مالکیت پولیس ترافیک براساس قانون مربوط به وزارت امور داخله است و این تفاهم نامه تنها صلاحیت های خدمات امور ترافیکی شهر کابل را به شهرداری کابل انتقال می دهد.

ویس احمد برمک سرپرست وزارت داخله امروز (دوشنبه) در پیوند به این موضوع گفت که صلاحیت های رسیدگی به امور خدمات ترافیکی شهر کابل به تدریج به شهرداری کابل انتقال می یابد.

شهردار کابل نیز پس از امضای پروتوکل انتقال صلاحیت های امور خدماتی ترافیک کابل به این شهرداری، گفت که با این اقدام  خدمات ترافیکی شهر کابل بهبود قابل ملاحظه پیدا خواهد کرد.

عبدالله حبیب زی گفت: “شاروالی کابل پیش از این یک پلان استراتژیک تهیه کرده که شامل تمام برنامه های خدمات ترافیک شهر کابل می شود.”

او افزود “بهبود ظرفیت اداره، تهیه وسایل و تجهیزات مورد نیاز بخش ترافیک و ایجاد تغییر درساختار تشکیلاتی ترافیک از برنامه های سال نخست بورد مشترک به ریاست شهرداری کابل است.”

آقای حبیب زی همچنین گفت که برای برنامه های انکشافی بورد مشترک، واحد جداگانه ای به وجود خواهد آمد.

به گفته سرپرست شهرداری کابل، ایجاد مرکز کنترول ترافیک، نصب زگنال ها، توزیع جواز رانندگی الکترونیکی، برنامه های آگاهی دهی از قانون ترافیک، صدور جواز رانندگی از طریق پروسه آسان خدمت، خط اندازی روی جاده وسیگنال های ۱۰۰ کیلومتر جاده شهر کابل، پل های هوایی و پارکینگ ها، از برنامه های سال نخست شهرداری کابل به هدف تنظیم ترافیک شهر کابل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.