• انتشار: 5 نوامبر 2017
  • ساعت: 15:21
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25427
پرینت

مدودف از عبدالله برای اشتراک در نشست سازمان همکاری های شانگهای دعوت کرد

«دمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه از داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور برای اشتراک در نشست سران حکومت های سازمان همکاری های شانگهای دعوت کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی در خبرنامه ای نوشت که داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور قبل از ظهر امروز (یکشنبه) با «الکساندر مانتیتسکی» سفیر روسیه در کابل دیدار کرد.

در این دیدار، آقای مانتیتسکی، دعوت‌نامه «دمیتری مدودف» نخست ‌وزیر فدارسیون روسیه را برای اشتراک آقای عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور در نشست سران‌ حکومت‌ های سازمان همکاری‌ های شانگهای تقدیم کرد.

سفیر روسیه در این دیدار همچنین از ارایه بورسیه در مقاطع مختلف به حکومت افغانستان یاد کرد و گفت کشورش آماده همکاری در بخش ‌های مختلف با دولت و مردم افغانستان می ‌باشد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور نیز ضمن قبول دعوت‌ نخست ‌وزیر روسیه برای شرکت در نشست سران حکومت‌ های عضو سازمان‌ همکاری ‌های شانگهای، بر گسترش همکاری ‌ها میان کابل و مسکو در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

آقای عبدالله همچنین بر مبارزه مشترک دو کشور با تروریسم و هراس ‌افکنی که دشمن مشترک کشورهای منطقه محسوب می‌شود، تاکید ورزید.

رییس اجرایی کشور همچنین از جانب روسیه خواست که حکومت وحدت ملی را در زمینه رسید‌گی با حوادث همکاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.