اجتماعی

مدغم شدن سه ادارۀ مهم در چوکات وزارت مخابرات

وزارت مخابرات ‏و تکنالوژی معلوماتی با نشر خبرنامه‌ی می گوید که ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی (اترا)، شرکت مخابراتی افغان تلیکام و شرکت افغان پُست دوباره در چوکات این وزارت مدغم شده ات.

در خبرنامه وزارت مخابرات آمده است که در نشستی به ریاست ‏مولوی عبدالسلام حنفی معاون ریاست الوزرا فیصله شده که انتقال و فعالیت شرکت‌های افغان تلیکام و افغان پُست به عنوان ‏شرکت‌های دولتی و هم‌چنان انتقال و ادامۀ فعالیت ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) به عنوان واحد غیر ‏بودجوی در چوکات وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی انجام شود و رهبری و مدیریت تخنیکی و مالی آن توسط وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی صورت ‏گیرد.

خبرنامه افزوده است که اداره‌های یاد شده از اداره‌های مهم خدماتی و عایداتی دولت استند که طی یکی دو سال  پسین ‏بر اساس تصمیم حکومت پیشین، از بدنۀ وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی جدا شده و به گونۀ مستقل فعالیت می‌کردند. ‏

پیش از این مولوی نجیب الله حقانی، سر‍پرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفته بود که رهبران رژیم گذشته، وزارت مخابرات را به یک شرکت سهامی تبدیل کرده بودند که وزیر آن تنها نقش نمادین داشت و صلاحیت‌های زیادی از او گرفته شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا