• انتشار: 18 سپتامبر 2019
  • ساعت: 16:35
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37821
پرینت
هشدار تازه طالبان

مدارس و نهادهای آموزش را به مرکز انتخاباتی تبدیل نکنید

طالبان در هشداری تازه به مسئولین مکاتب و نهادهای آموزشی تأکید کرده اند این مکان ها نباید به مراکز انتخاباتی تبدیل شود چونکه نمی خواهند اساتید و دانش آموزان کشته شوند.

کمیسیون آموزش‌وپرورش و تحصیلات عالی طالبان در اعلامیه‌یی که امروز چهارشنبه ( ۲۷ سنبله) به رسانه‌ها فرستاده تأکیده کرده است نمی‌خواهند در حملات این گروه به غیرنظامیان، استادان و دانش‌آموزان «زیان جانی و مالی» وارد شود.

در بخش دیگری از اعلامیه تهدید آمیز طالبان آمده است از اساتید و منسوبان آموزش و پرورش نباید به عنوان کارمند برای برگزاری انتخابات استفاده شود.

طالبان تأکید کرده اند استفاده از مراکز و نهادهای آموزش به عنوان مراکز تبلیغات انتخاباتی و مرکز رأی گیری و استخدام معلمین و شاگردان به عنوان کارمند انتخاباتی آنها را در معرض حملات طالبان قرار می دهد.

حکومت و کمیسیون انتخابات هنوز در این باره واکنشی نشان نداده‌اند.

وزارت معارف اما پیش از این گفته بود اجازه نمی دهد از مکاتب در روند های سیاسی از جمله انتخابات استفاده شود.

نوریه نزهت، سخنگوی این وزارت حدود دو ماه پیش به رسانه‌ها گفته بود استفاده از مکاتب به عنوان مراکز رای دهی از لحاظ مالی و آموزشی به معارف کشور آسیب می رساند.

او گفته‌بود وزارت معارف طرح استفاده از مساجد به جای مکاتب به عنوان مراکز رای دهی را به کمیسیون مستقل انتخابات ارائه کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در حالی قرار است یازده روز دیگر در ششم میزان برگزار شود که ناامنی های روز افزودن در کابل و ولایات برگزاری این روند مهم ملی را با چالش روبرو کرده و تأمین امنیت آن از آزمون های بزرگ حکومت و متحدان بین المللی اش به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.