امنیت و جرایمِتیتر یک

مخدوم عالم آزاد نمی شود؛ نیروهای تازه نفس طالبان به فاریاب اعزام شده اند

به دنبال اعتراضات گسترده مردمی و طالبان اوزبیک تبار در ولایت فاریاب، هم اکنون گزارش ها حاکی از اعزام نیروهای تازه نفس از سوی امارت اسلامی به این ولایت است.

روز گذشته (پنجشنبه ۲۳ جدی) تظاهرات گسترده ای در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب صورت گرفت و طالبان اوزبیک تبار، تمامی طالبان پشتون تبار را خلع سلاح کردند.

همچنین گزارش شد که والی، فرمانده پولیس و رئیس امنیت طالبان نیز از شهر میمنه خارج شده اند و مردم نیز پرچم امارت اسلامی را پایین کشیده اند.

این اعتراضات به دنبال بازداشت «مخدوم محمد عالم» یک فرمانده ارشد ازبک تبار طالبان به دستور ملا فاضل معاون وزارت دفاع طالبان جرقه خورد.

مخدوم محمد عالم چندین سال فرمانده کمیسیون نظامی طالبان در ولایت فاریاب بود.

در همین حال، ناوقت شب گذشته (پنجشنبه ۲۳ جدی) احمدالله وثیق معاون سخنگوی طالبان گفت که اخبارهای قیام مردمی در ولایت فاریاب حقیقت ندارد و اوضاع در این ولایت کاملا عادی و تحت کنترل است.

وی در صفحه توئیترش نوشت که برخی نارضایتی ها بخاطر بازداشت یک شخص در این ولایت صورت گرفته بود که اما هم اکنون قناعت مردم حاصل شده است.

اما گزارش ها امروز (جمعه ۲۴ جدی) حاکی از آنست که مردم همچنان به سرک های شهر میمنه آمده و آماده ادامه تظاهرات خود می باشند.

گزارش های دیگری حاکی از آنست که رهبری وزارت داخله امارت اسلامی درخواست مردم برای آزادی مخدوم محمد عالم را رد کرده است و جهت فرونشاندن تظاهرات، نیروهای تازه نفس به این ولایت اعزام کرده است.

در تصاویری که در شبکه های اجتماعی از شهر میمنه منتشر می گردد دیده می شود که شمار زیادی از طالبان و مردم ازبک تبار حامی مخدوم محمد عالم در یک سوی جاده ایستاده اند و در سوی دیگر سرک، طالبان با تبار پشتون مجهز به وسایط نظامی ایستاده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا