برگزیده هاسیاستِتیتر یک

مخالفت ضمنی امریکا با جبهه مقاومت؛ «از مخالفت مسلحانه علیه طالبان حمایت نمی کنیم»

تام وست نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان مخالفت ضمنی کشورش را با جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود اعلام کرده و می گوید که ایالات متحده به دنبال تعامل با طالبان و اصلاح سیاست های آنان می باشد.

آقای تام وست روز سه شنبه (۲۶ دلو) در یک نشست مجازی که از سوی انستیتوت صلح ایالات متحده برگزار شده بود، گفت که کشورش از هر گونه مخالفت های مسلحانه سازمان یافته علیه طالبان حمایت نمی کند و سیاست کشورش بیشتر روی تعامل و اصلاح پالیسی طالبان متمرکز است.

این صحبت های آقای تام وست در حالی مطرح می گردد که از جبهه های مسلحانه سازمان یافته علیه گروه طالبان را می توان «جبهه مقاومت ملی» به رهبری احمد مسعود است و گروه دولت اسلامی شاخه خراسان عنوان کرد.

این در حالیست که جبهه مقاومت ملی چندی پیش و با اجازه وزارت عدلیه امریکا جواز ایجاد دفتر نمایندگی در واشنگتن را کسب کرد.

در همین حال، تام وست در این نشست اما گفت که مبارزه امارت اسلامی علیه گروه داعش صادقانه بوده است، اما ایالات متحده همچنان نگران گسترده تر شدن دامنه حملات داعش با شروع فصل گرما در افغانستان می باشد.

وی همچنین در این نشست به موضوع تصمیم اخیر جو بایدن برای اختصاص نیمی از دارایی های بانک مرکزی افغانستان به بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر اشاره کرد و گفت که گزارش این تصمیم به صورت نادرست مخابره شده و برداشت عمیقا اشتباهی از آن صورت گرفته است.

وی افزود که ۳٫۵ میلیارد دالر از دارایی های منجمد شده افغانستان برای کمک به مردم افغانستان در نظر گرفته شده که این به سود مردم  افغانستان است، اما در خصوص ۳٫۵ میلیارد دالر باقی مانده، دادگاه تصمیم خواهد گرفت که اما تاکنون هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا