• انتشار: 5 جولای 2020
  • ساعت: 09:48
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 45490
پرینت
حمایت بدخشانی ها از صلاح الدین ربانی

مخالفان صلاح الدین دلالان قدرت هستند!

عده ای از طرفداران حزب جمعیت اسلامی افغانستان در ولایت بدخشان با برپایی تظاهرات حمایت خود از صلاح الدین ربانی، فرزند برهان الدین ربانی، به عنوان رئیس این حزب را اعلام کردند.

شماری از اعضای حزب جمعیت اسلامی افغانستان در بدخشان با برگزاری همایشی از موضع صلاح‌الدین ربانی به عنوان رئیس حزب جمعیت اسلامی افغانستان، اعلام حمایت کردند.

آنان صلاح‌الدین ربانی را تنها رهبر جمعیت اسلامی افغانستان عنوان کردند و مخالفان او را، دلالان قدرت لقب داده‌اند.

عبدالمنان هاشمی، مسئول ولایتی دفتر جمعیت اسلامی در بدخشان گفت بدخشان زادگاه استاد شهید برهان‌الدین ربانی است و ساکنان این ولایت از فرزند او به عنوان رهبر حزب جمعیت اسلامی حمایت می‌کنند.

او گفت اشتراک صدها تن از اعضای جمعیت در همایش امروز، نشان‌دهنده حمایت تمامی مردم بدخشان از موضع آقای ربانی است.

اشتراک‎‌کنندگان این همایش با صدور قطع‌نامه‌یی اعلام کردند پس از شهادت رهبر و بنیان‌گذار این حزب سیاسی، اعضای رهبری جمعیت اسلامی، صلاح‌الدین ربانی، پسر ارشد استاد ربانی را به عنوان رئیس این حزب برگزیده‌اند.

موافقان آقای ربانی در بدخشان، آن‌عده از اعضای جمعیت را که او را از ریاست این حزب برکنار کرده‌اند، دلالان قدرت خوانده و کار این گروه را، توطیه علیه حزب جمعیت اسلامی عنوان کرده‌اند.

 در قطع‌نامه آمده است: «با تاسف شماری از دلالان قدرت، طرح توطیه علیه حزب جمعیت اسلامی افغانستان را با برگزاری مجالس خصوصی که خلاف اصول اساس‌نامه جمعیت اسلامی افغانستان است، جهت معامله‌گری با اغیار تدویر و این حزب فراگیر و مقتدر را می‌خواهند تضعیف و دشمنان این مکتب اسلامی را خوش‌نود سازند.»

در قطع‌نامه هم‌چنان آمده است دفتر ولایتی جمعیت در بدخشان همان دفتری است که به رهبری صلاح‌الدین ربانی از مدت‌ها قبل در این ولایت فعالیت داشت، دفتر دیگری به این نام در بدخشان وجود ندارد.

صلاح‌الدین ربانی، سرپرست حزب جمعیت اسلامی افغانستان چند روزی قبل از سوی شماری از اعضای رهبری این حزب، از ریاست حزب جمعیت اسلامی برکنار شد.

آقای ربانی این اقدم را دسیسه علیه حزب جمعیت خواند و ساعاتی پس از این اقدام، عضویت عطا محمد نور، رئیس اجرایی این حزب و شماری دیگر از اعضای این حزب را به حالت تعلیق در آورد.

برکناری آقای ربانی از ریاست این حزب با واکنش گستردۀ اعضای این حزب روبه‌رو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.